ايران مقاله
تحقیق یکپارچه سازی و پاک سازی دیسک فایل ورد (word)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

  تحقیق خودکشی فایل ورد (word) دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقیق خودکشی فایل ورد (word)   کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی تحقیق خودکشی فایل ورد (word) ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن تحقیق خودکشی فایل ورد (word) :

آیا تاکنون با پیشامدهای ناکام کننده‌ای در زندگی مواجه شده‌اید، طوری که دلتان بخواهد به همه چیز خاتمه دهید؟ آیا تاکنون مرگ به عنوان راه حلی بهتر از مبارزه با زندگی برایتان مطرح شده است؟ بسیاری از مردم در دوره‌ای از زندگی خود به مرگ فکر کرده‌اند، ولی تعداد بسیار کمی از آنها واقعا به خودکشی عمل می‌کنند. بحران خودکشی تجربه‌ای مغشوش کننده ، دردناک و سخت است. برای بیرون آمدن از بحران خودکشی ، تعیین عوامل ایجاد کننده بحران ، فهم احساسات شخص خودکشی کننده و مواجهه با افکار خودکشی‌گرا ، مسائل بسیار مهم و اساسی هستند

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
چهارشنبه هفدهم 6 1395
(0) نظر
برچسب ها :
مقاله پروژه کارآفرینی بهره برداری از معدن خاک نسوز فایل ورد (word)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

  مقاله جرائم کامپیوتری و سیستمهای اطلاعاتی حسابداری فایل ورد (word) دارای 32 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله جرائم کامپیوتری و سیستمهای اطلاعاتی حسابداری فایل ورد (word)   کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله جرائم کامپیوتری و سیستمهای اطلاعاتی حسابداری فایل ورد (word) ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله جرائم کامپیوتری و سیستمهای اطلاعاتی حسابداری فایل ورد (word) :

جرائم کامپیوتری چیست؟
تعریف جرائم کامپیوتری نامشخص و اغفال کننده می‎باشد، استفاده از کامپیوتر به منظور فریب دادن جهت استفاده شخصی، مشخصاً جرائم کامپیوتری گفته می‎شود. بنابراین وقتی یک رئیس پلیس مدارک رانندگی خود را از طریق شبکه کامپیوتری تغییر می‎دهد، دلیل بسیار خوبی است که آن را جرائم کامپیوتری بنامیم. هر چند بسیاری از جرائم کامپیوتری را می‎توان در دیگر انواع جرائم تقسیم بندی گردد. موارد زیر را در نظر بگیرید:
1- یک برنامه نویس، برنامه پرداخت سود سهام را تغییر می‎دهد تا سود سهام هشت تن از سهامداران را کاهش دهد و چکی را در وجه شخصی غیرحقیقی به مبلغ 56000 دلار صادر می‎کند.

2- یک شرکت فروشنده تجهیزات کامپیوتری، ظرفیت و حافظه سیستم های کامپیوتری فروخته شده را تغییر می‎دهد. یعنی سیستمی که فروخته می‎شود از نظر نرم افزاری و سخت افزاری با آنچه سفارش داده شده است متفاوت است.
3- در موردی که خدمات تاریخ گذاری کامپیوتری مورد غفلت قرار گرفته شده بود چون رجوع به تاریخ محدود و غیرمقتضی بود. مالک جدید دایره تاریخ گذاری به عدم استفاده از کامپیوتر از آن زمان اشاره می کرد هر چند استفاده از کامپیوتر توصیه شده بود.
در مورد اول که پرداخت سود سهام می باشد، به راحتی می‎تواند اختلاس نام گیرد. کامپیوتر وسیله ای در جهت رسیدن به هدف بوده است. مورد دوم، تجهیزات رایانه‌ای به درستی عرضه نشده است.

و سرانجام در مورد آخر استفاده از رایانه برای تطابق تاریخ در هیچ جایی تعهد نشده بود. در حقیقت تلقی آن به عنوان جرم رایانه ای جای سوال دارد.
برای توصیف دقیق مواردی که جرم خاصی را شکل می دهد، باید از قانون کمک گرفت. همانطور که در نمایه 11 می بینید بسیاری از ایالتها بعضی از قوانین جرائم رایانه ای را تصویب کرده اند و بسیاری از ایالتها در قوانین خود تجدیدنظر کرده اند. توجه داشته باشید که در نمایه 11 بسیاری از این قوانین provisions (قیدهایی) دارند که عبارتند از (1) مواردی که در بسیاری از ایالتها متفاوتند. (2) اعلام بعضی از قوانین جرائم کوچک (3) اعلام بعضی از قوانین جنایتی که اصطلاحاً جرائم بزرگ می گویند، آنچه در این نمایه بدان اشاره نشده است اینست که اکثر ایالتها به یک سری آزادی هایی در امر قضایی نیاز دارند بنابراین واژگانی همچون کینه جویی، عمداً‌ و جسورانه و در امر پیگیرد، باید به آنها توجه شود. هر چند ممکن است مشکل به نظر برسد. برطبق اطلاعات مرکز ملی جرائم رایانه (NCCD – جمع آوری کننده اطلاعات جرائم کامپیوتری) 77% از جرائم رایانه ای به دادگاه ارجاع داده می‎شود بعد از اینکه گناهکار شناخته شده است و 8% باقیمانده ناشی از مواردی است که مدعی علیه، در طی محکومیت مجرم شناخته می‎شود.

در نمایه 2-11 : فاصله بین هزینه تجهیزات رایانه ای و کنترلهای رایانه ای زیاد می‌باشد، بنابراین سواستفاده از رایانه افزایش می یابد.
تعریف جرائم رایانه مهم می‎باشد زیرا این تعریف در محاسبه آمار چنان جرائمی مؤثر می‎باشد. به عنوان مثال بزرگترین جرم رایانه ای در مورد ثبت وجوه حاصل از سرمایه- شامل 200 میلیون دلار زیان مستقیم بر شرکت و 2 میلیون زیان غیرمستقیم بر دیگر شرکتها و سرمایه گذاران در سهام عادی و اوراق قرضه بود. این زیانهای بزرگ در صورتی که به عنوان جرائم رایانه ای شناخته شوند تاثیری جدی بر آمار چنین فعالیتهایی (جرائم رایانه ای) دارند. سوال اینجاست که آیا ما باید مورد وجوه سرمایه را به عنوان سوء استفاده از رایانه تلقی کنیم. ما در این فصل نگاه دقیق تری به این مورد خواهیم داشت.

در بررسی روشها و شیوه جرائم رایانه ای ما بسیاری از فریبکاریهای معمول را یافتیم که در گذشته به دفعات تکرار شده است. در مواردی که توسط برنت (Brant) مورد بررسی قرار گرفته است به عنوان مثال، نیمی از آنها شامل انتقال وجوه از مجموعه ای از حسابها بوده است. و دلارها نهایتاً‌در یک کش و قوص به دست مجرمین می رسیده است. در دیدگاه روش شناسی، یک متخصص رایانه جرائم رایانه ای را چنین تعریف می‎کند: «شراب کهنه در بطری نو.»
یکی از انواع محدود فعالیتهایی که ممکن است به عنوان جرائم رایانه ای طبقه بندی شود سرقت برنامه های رایانه ای است. تمام تجهیزات و وسایل رایانه ای نیاز به دانش کامل و همچنین روش شناسی محاسباتی دارند. موارد زیر ممکن است در طبقه زیر قرار گیرد.

1- رسانه های خبری اروپایی گفتند یک بچه مدرسه ای 15 ساله، به سیستم زمانی تجاری از طریق نفوذ در برنامه سیستم عملیاتی دست پیدا کرد این سیستم عملیاتی توسط استفاده کنندگان ممتاز و از طریق کد قابل دستیابی بود.
2- مالک یک شرکت نرم افزار اقساطی (leosing) برنامه نویسان را متقاعد کرد که یک کپی از برنامه هایی که به شرکت های فروش اقساطی فروخته شده است به او بدهند.
3- یک برنامه نویس در یک دوره کوتاه 56 دفعه در تلاشهای گمراه کننده رایانه ها را خاموش کرد. بعد از مدتی برنامه نویس به دام افتاد و شرکت نیم میلیون دلار هزینه کرد تا سخت افزار مشکل دار را پیدا کند.
4- یک فرد ناشناس با درخواست از نگهبان که در را برای وی باز کند به اتاق پایانه ای رایانه دسترسی پیدا کرد و قفل تلفن ها و پایانه ها را باز کرد تا بتواند به خدمات سهمیه بندی زمانی دسترسی پیدا کند.
5- دو سازنده رایانه ای و تجهیزات جنبی در یک رقابت غیرمنصفانه و جاسوسی صنعتی، از طریق نوارهای جاسوسی به تخریب محصولات و تسهیلات یکدیگر پرداختند.
اگرچه این موارد موادی است که به عنوان جرائم رایانه ای طبقه بندی می‎شود هنوز مبناهایی وجود دارد که در این گونه طبقه بندی تردید کرد. در مواردی بعضی از جرائم از روی تفریح و شوخی انجام می‎شود بنابراین به مبارزه طلبیدن و رقابت بیش از «استفاده شخصی» به عنوان عامل تحریک کننده شناخته می‎شود.
در موارد مشابه مورد 3، مشکلات شخصیتی بجای سرقت برای استفاده شخصی رخ می نماید. نتیجه آنکه متأسفانه یک تعریف روشن از جرائم رایانه ای در دست نیست.

جرائم رایانه ای- ما آمار دقیقی از آن نداریم
یک آمار دقیق از جرائم رایانه ای موجود نیست.
عدم وجود اطلاعات دقیق از جرائم رایانه ای زمانی که ما می خواهیم میانگین زمانها را محاسبه کنیم، بیشتر جلب توجه می‎کند. حتی اگر موارد وجوه سرمایه را مستثنی کنیم، میانگین زیانهای ناشی از جرائم رایانه ای کشف شده 650000 دلار می‎باشد که در مقایسه با دیگر جرائم که زیان ناشی از آنها به طور کلی 19000 دلار می‎باشد مبلغ زیادی می‎باشد. بنابراین اگر مجرم به دام نیفتد، زیانهای ناشی از این جرائم بیشتر و بیشتر می‎شود.

توضیح در مورد عدم وجود اطلاعات دقیق در مورد جرائم رایانه ای از چندین عامل سرچشمه می‎گیرد. یکی از علل (عوامل) احتمالی اینست که بخش بزرگی از جرائم رایانه ای در شرکتهای خصوصی روی می‎دهد و این جرائم به عنوان موضوعات داخلی (internal matter) تلقی می‎شود و هرگز گزارش نمی‎شود. دومین عامل اینست که توصیف جرائم رایانه ای به اندازه ای گمراه کننده می‎باشد که آنها را نمی توان در یک لیست جامع جمع آوری کرد. به عنوان مثال، وقتی یک نمایندگی دولت فدرال از کارمندان خویش درخواست کرد که جرائم رایانه ای که در سال گذشته رخداده است را معین کنند به این درخواست تنها یک پاسخ مثبت داده شد. هرچند وقتی به این کارکنان توضیحات کافی در مورد این جرائم و همچنین فرایند رایانه ای داده شد، هزاران پاسخ به این درخواست داده شد.

مشخص ترین توضیح برای کمبود اطلاعات جرائم رایانه ای اینست که این جرائم کشف نمی‎شود. زیرا اکثر مجرمان رایانه ای از روی اتفاق، حادثه و یا از روی خوش شانسی به دام می افتند.
به همین دلیل، ما می توانیم جرائم رایانه ای شناخته شده را به عنوان نمونه هایی از سوء استفاده از رایانه در نظر بگیریم نه به عنوان یک جامعه کامل. اگرچه ما می توانیم یک آمار تخمینی از این اطلاعات بدست آوریم. در تعمیم نمونه باید محتاط بود زیرا این نمونه با توجه به موارد محدود گزارش شده، مشکلات در برآورد زیانها و با نشأت از ملاحظات شهروندی (که زیانهای تنبیهی را از سوی دادگاه به دنبال دارد) به دست آمده است. با توجه به این مشکلات، باید بگوییم که اسناد تاریخی جرائم رایانه ای، مطالعه خوبی در جرم شناسی مدرن انجام داده است. موقعیت مجرمین، تعداد همدستان جزئی از چنین مطالعه ای می‎باشد. همچنین روش شناسی جرائم، توجه چندین متخصص را به خود جلب کرده است.
چندین نتیجه آزمایشی از جرائم رایانه ای در بند زیر ارائه شده است.

رشد جرائم رایانه ای
حداقل چهار دلیل جهت تأئید رشد جرائم رایانه ای وجود دارد. اولی اینست که تعداد رایانه ها در ایالات متحده آمریکا در پنج سال گذشته بیش از دو برابر شده است و همچنین قدرت رایانه ها نیز افزایش پیدا کرده است همانطور که اعتماد به رایانه افزایش می یابد، سوء استفاده از رایانه نیز به صورت بالقوه افزایش می یابد.
دوم اینکه تعداد رایانه های کوچک در ایالات متحده آمریکا از کمتر از 2 میلیون در سال 1980 به بیش از 30 میلیون در سال 1990 افزایش یافته است. و همین باعث افزایش بالقوه در سوء استفاده از رایانه می‎شود. وقتی رایانه های کوچک به عنوان رایانه های شخصی مورد استفاده قرار می گیرند و استفاده کننده های از این رایانه ها اغلب در حدود کنترلها آگاه نیستند و یا در این مورد وظیفه شناس نمی باشند اینگونه سوء استفاده ها افزایش می یابد.

سوم، ما مشاهده کردیم که اکثر افراد در زمینه رایانه و کار با آن آگاه هستند، و همین به طور کلی باعث سوء استفاده از رایانه می‎شود.
و دلیل آخر در رشد جرائم رایانه ای از مقایسه هزینه های سالیانه رایانه با هزینه های کنترلهای رایانه می‎باشد. همانطور که در نمایه 12-2 منعکس شده است، هزینه سالیانه در زمینه رایانه با یک نرخ تصاعدی افزایش یافته است در مقابل شواهد زیادی وجود دارد که هزینه سالیانه در کنترلهای رایانه ای در بهترین حالت رشد خطی داشته است. دلیل اینکه مبلغ دلاری خاصی درباره هزینه ها در نمایه 11-2 ارائه نشده است از این مطلب ناشی می‎شود که مبلغ سالیانه دقیقی از این دو هزینه در دست نیست.
فاصله زیاد بین این دو طبقه از هزینه، باعث افزایش سوء استفاده از رایانه می‎شود و به تبع آن باعث افزایش جرائم رایانه ای می‎شود.
دون پارکر (Donn Parker) در مورد آمار جرائم رایانه ای می گوید: «ما این آمار را به هیچ کس ارائه نمی دهیم زیرا بسیاری از افراد این آمار را به عنوان کل جرائم رایانه ای تلقی می کنند. این اطلاعات تنها بر مبنای مواردی است که بخت و اقبال جهت پیدا کردن داشته ایم.

نتیجه :
مهمترین نتیجه ای که ما می توانیم از جرائم رایانه ای بگیریم اینست که ما درباره آن خیلی کم می دانیم. افزایش تعداد مواردی که به عنوان جرائم رایانه ای گزارش شده است باعث می‎شود که ما چنین نتیجه گیری کنیم که جرائم رایانه ای در حال افزایش است. البته روشن نیست که آیا چنین موردی واقعاً درست است و یا فقطی ناشی از بهبود در گزارشدهی می‎باشد همچنین این نکته نیز روشن می‎شود که جرائم رایانه ای مبالغ هنگفت پول را در برمی گیرد. آیا میانگین محاسبه شده برای جرائم رایانه ای برمبنای نمونه های شناخته شده این جرائم به درستی می‎تواند تخمین خوبی برای جرائم رایانه ای واقعی باشد.
شاید از طریق مطالعه سوء استفاده های رایانه ای که قبلاً رخ داده است بتوان به درک روشنی از جرائم رایانه ای رسید. بنابراین در قسمت بعد از این فصل، ما نگاه دقیق تری به شش مورد خاص از جرائم رایانه ای داریم و امیدواریم که از تجربیات دیگران درس بگیریم.

شش نمونه از جرائم رایانه ای:
جهت بررسی جرائم رایانه ای، یک الگو طبقه بندی موردنیاز است. یکی از انواع جرائم به شکل تخریب می‎باشد دیگری به شکل تحریف اطلاعات ورودی است و نوع سوم استفاده غیرمجاز از مدارک و اطلاعات خروجی می‎باشد. در این بخش ما در مورد 6 جرم رایانه ای بحث می کنیم که نمونه ای از طبقه های فریبکاری رایانه می‎باشد که تا به امروز شناخته شده است.

کلاه برداری (حقه) از طریق گرد کردن اعداد:
یکی از مثالهای فریب رایانه ای دستکاری اشتباهات گرد کردن اعداد است و زمانی اتفاق می افتد که محاسبات رایانه شامل سنت (یکصدم دلار) باشد. به طور معمول، یک برنامه کامپیوتری به همان شیوه ای که شما در کودکی آموخته اید اعداد را گرد می‎کند. به سمت پایین گرد شود اگر کسر کوچکتر از 5 باشد؛ و به سمت بالا گرد شود اگر کسر 5 و یا بزرگتر از 5 باشد. بنابراین در محاسبه بهره برای دو حساب بانکی به مبالغ 534/2 دلار و 787/7 دلار، حساب اولی بابت بهره به مبلغ 53/2 دلار بستانکار می‎شود و حساب دومی به مبلغ 79/7 دلار بستانکار می‎شود. اشتباهات در گرد کردن از جمع مبالغی واقعی پرداختی منهای پرداختهای محاسبه شده بدست می‎آید
(787/7 دلار + 534/2 دلار= ) 321/10 دلار
(79/7 دلار + 53/2 دلار = ) 32/10-
001/0 =
به طور کلی اشتباهات، بسیار کوچک هستند وقتی گرد کردن به بالا با گرد کردن به پایین با هم مقابله می‎شوند و انتظار می رود که ارزش این اشتباهات صفر باشد. یک برنامه ریز می‎تواند از طریق گرد کردن کلاه برداری کند اگر قرارداد گرد کردن را اعمال نکند و همیشه به پائین گرد کند و مالک حساب، حسابش با چنین اشتباهاتی بستانکار شود. توجه داشته باشید که در دو حساب بالا، این اشتباهات 001/0 نبوده است بلکه 011/0 بوده است زیرا برنامه ریز 4 دهم، یک پنی را از حساب دومی (53/2- 534/2) و 7 دهم یک پنی را از حساب دوم (78/7-787/7) دریافت کرده است. با چنین سیستمی، برنامه ریز به طور متوسط 5/0 سنت برای هر حساب دریافت می‎کند. بنابراین مبلغ کل پولی که می‎تواند به وسیله چنین برنامه ای دزدیده شود به تعداد حسابهای شرکت و تعداد دفعاتی که در یک دوره به روز می‎شوند بستگی دارد. یک برنامه ریز که برای یک بانک کار می‎کند می‎تواند انتظار داشته باشد که از چنین اشتباهاتی 500 دلار در هر گردش بدست آورد و برای چند دقیقه کار برنامه ریزی بد نیست! اگر بانک بهره را به صورت سه ماهه محاسبه کند، کل مبلغ سرقت 2000 دلار در سال می‎شود. اگر برنامه ریز خوش شانس باشد که بهره پس انداز و وام به صورت روزانه باشد- مبلغ سالانه آن تقریباً 182,500 دلار خواهد بود (365* 100000 * 005/0) !

تجزیه و تحلیل
حلیه گرد کردن اعداد یک مثال از جرائم رایانه ای می‎باشد. کل مبلغ بهره که توسط بانک پرداخت می‎شود یا پس انداز وام هر یک از مشتریان از مبلغ واقعی، یک پنی و یا بیشتر تفاوت دارد و این مبلغ امروزه بشدت برای افراد قابل توجه می‎باشد.
علاوه بر این، برای تقریباً نیمی از مشتریان مبلغ بهره برای هر دوره پرداخت درست می‎باشد زیرا عمل روندینگ اعداد یک قرارداد درست می‎باشد. این حیله زمانی اتفاق می‎کند که عمل روندینگ همراه اشتباهات محاسباتی باشد. این مبلغ به وسیله برنامه نادرست بستانکار می‎شود. در نتیجه برنامه ریز پنی هایی را که به سمت بالا روند شده اند را دریافت می‎کند.

حیله گرد کردن اعداد همچنین می‎تواند توسط سازمانهایی بجز بانکها یا مؤسسات وام و پس انداز مورد استفاده قرار گیرد. هر شرکتی که در آن پرداخت دوره ای بهره انجام شود می‎تواند مورد سواستفاده این برنامه (حیله گرد کردن اعداد) قرار گیرد، بانکها بیشتر در این مورد آسیب پذیر هستند زیرا یک حجم زیادی از دارایی و پردازش اطلاعات در آنجا انجام می‎شود و اغلب اکثر قریب به اتفاق بانکها امروزه از روشهای رایانه ای برای ارائه خدمات به مشتریانشان استفاده می کنند.
انواع حیله های روندینگ از طریق اختلاس بهره از حسابهای غیرفعال، دستکاری وجوه بهره بازنشستگان و دزدی های بزرگ بوسیله مبالغ زیاد پول از حسابهایی که بهره به آنها تعلق گرفته است.

بعضی از اعمال حفاظی برای کنترل دستکاریهایی که در پرداخت بهره انجام می‎شود در زیر آورده شده است.
1- تغییر در برنامه نیاز به تایید و اجازه داشته باشد: وقتی یک برنامه رایانه ای نوشته می‎شود و برای استفاده تایید می شود، هرگونه تغییر در برنامه باید به تصویب ناظر برنامه ها و مقامات برسد. یک برنامه ریز نباید این اختیار را داشته باشد که به صورت خودسرانه بتواند در برنامه تغییر ایجاد کند و اختیار تغییر باید تا جایی که امکان دارد مورد مراقبت قرار گیرد و تصویب شود. استفاده از برنامه های آماده (بسته بندی شده) برای انجام پذیرش اطلاعات برنامه ریزی شده، به این امر حفاظتی کمک می‎کند زیرا اینچنین برنامه هایی توسط فروشنده مستقل نگهداری می‎شود و هرگونه تغییری می‎تواند از طریق کپی های آن برنامه مقایسه شود تا از صحت آن مطمئن شد.
2- تفکیک و جدایی وظایف دایره های (بخشهای) مربوط: یک برنامه ریز نباید اجازه داشته باشد که به عنوان محاسبه‌گر بهره و تحویلدار عمل کند. بنابراین برای اینکه یک برنامه نویس که برنامه فریبکاری را می نویسد بتواند این برنامه را اجرا کند، وقتی این کنترل انجام می‎شود، نیاز به تبانی دو یا بیشتر از دو نفر دارد. البته با تفکیک وظایف نمی توان از صحت صددرصد پردازش اطلاعات اطمینان حاصل کرد.

هرچند این کنترل مفید می‎باشد زیرا تبانی نیاز به دو نفر دارد مگر اینکه برنامه نویس و اجرا کننده برنامه یک نفر باشد.
3- یک حسابرسی جامع از حسابهای پرسنل انجام شود: با محدودیت منابع و حسابرسان بانکها آنرا به عنوان یک موضوع مهم انجام می دهند هر چند تا جایی که ممکن است، حسابرس باید حسابرسی را در نقاطی بحرانی و مهم انجام دهد تا بتواند پردازش اطلاعات را در طی یک دوره عملیاتی عادی بررسی کند.
4- حسابرس و نتایج پردازش اطلاعات یک نمونه گیری تصادفی از حسابها باید انجام شود و نتایج پردازش اطلاعات حاصل از عملکرد رایانه باید با نتایجی که به صورت دستی محاسبه شده است مقایسه شود. همچنین برنامه های رایانه ای می‎تواند از طریق استفاده از روشهایی که در فصلهای قبل ارائه شد حسابرسی شود.
5- شناخت کارکنان: کارکنانی که از مشکلات مالی رنج می برند، به کارشان علاقه ای ندارند یا از کارشان ناراضی هستند، این افراد احتمالاً برنامه ها را در جهت منافع خود دستکاری می کنند.

6-آزمونهای آماری را برای خطاهای روندنیگ انجام دهید: بهترین آزمون، یک رشته آزمون می‎باشد. در طی یک دوره معمول یک تناسب (مخلوط) از روندینگ به بالا و روندینگ به پایین را می‎توان انتظار داشت. همانند پیشامد شیر یا خط در پرتاب یک سکه سالم. یک رشته آزمون به تعداد متوالی روندینگ به بالا و روندینگ به پایین توجه دارد. تعداد بیشتر هر یک از موارد بالا (روندینگ به پایین و روندینگ به بالا) نیاز به توجه بیشتری دارد. برنامه رایانه ای می‎تواند به راحتی تعداد روندینگ به بالا شمارش کند. ارزش مورد انتظار نیمی از تعداد کل حسابهای بررسی شده می‎باشد.
فرآیندی که رایانه استفاده می کند، مدرکی دال بر این نیست که جرمی اتفاق افتاده است. امکان دارد که جرمی اتفاق افتاده باشد. و به طور رسمی گزارش نشده باشد به هر حال ما این مثال را به عنوان یک نمونه شاخص از انواع جرمهایی که می‎توانند به وسیله تغییر در برنامه سیستم اطلاعاتی حسابداری انجام شود را به شما معرفی کردیم.

حالت وجوه سرمایه:
وجوه سرمایه یکی از موارد مرزی جرائم رایانه ای می‎باشد. این چنین فریب کاری خودش تا آوریل 1973 جزء جرائم رایانه ای به شمار نمی آمد. هر چند فعالیتهای غیرقانونی مختلفی در سالهای قبل از آن اتفاق می افتد. مجموع زیانهای ناشی از چنین فعالیتهایی بسیار زیاد بود. همانطور که قبلاً نیز گفته شد حداقل زیان تقسیم شرکت تقریباً 200 میلیون دلار تخمین زده شد. اگر زیانهای غیرمستقیم همچون هزینه های قانونی و قیمت سهام عادی که کاهش می یابد نیز در نظر گرفته شود این رقم به بیش از 2 میلیون افزایش می یابد.
یکی از سوال مهم و اساسی که به وجود می‎آید این است که آیا می‎توان مورد وجوه سرمایه را به عنوان جرائم رایانه ای در نظر گرفته یا خیر؟
از یک سو ما با گزارش ورشکستگی آقای رابرت. رلئوفلر (Mr. Robert M.Leoffler) به عنوان امین رو به رو هستیم که می گوید این رقم به بیش از 2 میلیون افزایش می یابد.

و از سوی دیگر ما بیانیه گلیسان پین (Gleeson Payne) کمیسر بیمه ایالت کالیفرنیا را داریم. این چنین فریبکاری بزرگ، یک شکل خاص از جرائم رایانه ای می‎باشد. رایانه کلید (ابزاری) برای چنین فریبکاری می‎باشد. من با اطمینان آن را جرم رایانه ای می دانم در گذشته، در روشهای کپی برداری سخت مدارک شما محفوظ می ماند. و کسی نمی توانست با چنین حجمی و در چنین مدت زمانی مدارک غیرواقعی تهیه کند. صنعت بیمه فرض می‎کند کامپیوترها همیشه درست عمل می‎کنند. و فریبکاری رایانه ای غیرقابل انتظار است. رایانه کلید (ابزار)، چنین فریبکاری است. حسابرسان برنامه های رایانه ای دارند، اما سرمایه یک کد سری دارد که باعث سیاستهای بیمه ای (حفاظتی) ویژه ای شده است.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
چهارشنبه هفدهم 6 1395
(0) نظر
برچسب ها :
مقاله در مورد ویژگی رشد در دوره نوجوانی و جوانی فایل ورد (word)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

  مقاله در مورد فرهنگ و دموکراسی فایل ورد (word) دارای 64 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله در مورد فرهنگ و دموکراسی فایل ورد (word)   کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله در مورد فرهنگ و دموکراسی فایل ورد (word) ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله در مورد فرهنگ و دموکراسی فایل ورد (word) :

فرهنگ و دموکراسی

مقدمه:
هرگاه که بشر جامعه ای تشکیل داده، فرهنگ نیز به وجود آمده. فرهنگ سازه ای است اجتماعی، چنان پیچ در پیچ و چند بعدی که ارائه تعریفی جامع از آن دشوار است. سبکهای ادبی – هنری یک جامعه تشکیل دهنده بخشی از فرهنگ آن جامعه است. همچنین در یک جامعه، پیدایش فرهنگ سیاسی، مرکب از رفتار و عقایدی که زندگی اجتماعی را شکل می بخشد و مردم

نگرشهایی را در مورد چگونگی اداره جامعه ایجاد می کند، نیز محتمل است. از آنجایی که در غرب معنی و مفهوم فرهنگ بیشتر فرهنگ مادی تلقی می گردد، بنابراین برای واژه فرهنگ تعاریف بسیار گوناگونی وجود دارد. به طور مثال فرهنگ گاهی به عنوان یک کمک کننده در زندگی انسان و عامل پذیرفته شدن به طرد او از جامعه و گروه می باشد. گاهی به عنوان عاملی میان فرد یا محیط پیرامون وی رابطه برقرار می کند و شناختی از محیط به انسان می دهد.

فرهنگ آن جنبه از زندگی است که میان فرد و محیط پیرامون رابطه برقرار می سازد و این امکان را برای فرد فراهم می کند تا در باره پدیده های محیط اطراف خود شناخت پیدا کرده و آنها را ارزیابی نموده و به نحوی بروی آن پدیده ها و یافته ها کار کند تا به نتیجه مطلوب برسد.

فرهنگ از مرز ایدئولوژی فراتر رفته و در واقع خمیرمایه هویت بخش افراد یک جامعه است. آگاهی از وجود زبان، نژاد، پیشینه، مذهب، عادات، رسوم، نهادها، و یک موطن واحد و مشترک ایجادگر یک فرهنگ مستقل است.
همانطور که مستحضرید فرهنگها سطوح مختلفی دا

رند، مانند فرهنگ روستایی، شهری، ملی و یا فرهنگهای خانوادگی، قومی یا قبیله ای و یا نژادی.
معمولاً هویت فرهنگ به یک ملت یا کشور محدود نمی شود. تمدن گسترده ترین سازه هویت فرهنگی است که در سایه آن، انسانهای مختلف به مجموعه رسوم و سنن زیباشناختی، فلسفی و تاریخی و اجتماعی که تقریباً از دیگر رسوم متمایز است احساس تعلق می کند.
در دنیای معاصر تمدنهای بارز و مشخصی وجود دارند که عبارتند از تمدن اسلامی، غربی، هندی و چینی.
در این جزوه ضمن پرداختن به فرهنگ سعی شده ضمن تعریف، دموکراسی مقابل آنها را نیز به صورت مختصر و مجمل بیان نمائیم.
بر همین اساس ابتدا تعریفی از دموکراسی ارائه می شود و قبل از آن پرداختن به این موضوع را لازم می دانم که افراد و نخبگان، اندیشمندان و صاحب نظران هر یک تعریف خاص خود را از دموکراسی دارند که بیشتر متأثر از تأثیرات محیطی، جغرافیایی، تاریخی و فرهنگ آنهاست،و لذا اگرچه همه اندیشمندان بزرگ اصول اولیه دموکراسی را به رسمیت شناخته اند و به آن معتقدند ولی هرکدام با توجه به موارد فوق تعاریف خاص خود را ارائه می دهند. مثلاً آقای دکتر علیرضا پارسا در مقاله مفصلی که به پیوند ناگسستنی دموکراسی و حقوق بشر دارد، دموکراسی را استوار بر دو اصل: کنترل مردم به تصمیمات مجلس، و برابری در اعمال این کنترل می داند و بقیه موارد و حتی اصول دموکراسی را برای تحقق این دو پایه استوار می داند.

البته این صرفاً برداشت و تصور ایشان از دموکراسی است و هرکس دیگری می تواند اصول و پایه های دیگر برای دموکراسی معرفی نماید. در هر صورت آنچه مسلم است این است که، مفهوم دموکراسی برای اکثریت افراد جامعه بشری پذیرفته است و هر جامعه ای سعی دارد به وسیله نخبگان و روشنفکران خود، برای جامعه و فرهنگ خودش و همخوان و همساز نماید. اگر مشابهاتی در بین فرهنگ، مذهب، باورهای اجتماعی و ; آنها وجود دارد، با تکامل و تطبیق آنها با

دموکراسی، سعی در بومی کردن، مفهوم آن می نماید و در غیراینصورت دموکراسی را به عنوان ضرورتی اجتناب‌ناپذیر که برای تمام جوامع بشری وجود داشته و خواهد داشت به جامعه خواستار آن عرضه می دارد.

1-تعریف فرهنگ
به طور کلی فرهنگ عبارتست از مجموعه آداب و رسوم و اخلاقیات، اعتقادات و ارزشهایی که از طریق جامعه پذیری از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود. ارزشهایی که مفاهیم تفهیم یافته ای از اهداف مشروع و آرزومندی هستند و رفتار آدمی را در جهت خاصی هدایت می کنند.
ارزشهای که از طریق هنجارها در قالب مقررات و قوانین درمی آیند و مقررات رفتاری را در هر موقعیتی تعیین می کنند.
به یک معنا فرهنگ مترادف با جامعه و به تعبیری مترادف با سیستم اجتماعی است. منظور از فرهنگ همه پیشرفتهای مادی و معنوی است که جامعه به وسیله آن بر بقای خود ادامه می دهد و شامل همه باورها، ارزشها و هنجارها و آداب و رسوم، خرافات و هنرها و توان نهادهای جامعه است.

عنصر اعتماد به عنوان یک ویژگی اساسی در فرهنگ هر جامعه لازم و ضروری است. زبان، دین، مذهب و اخلاق بخشی دراز در درون فرهنگ می باشد که روش زندگی انسان و چگونگی ارتباط او با عالم فرهنگ را می سازد و همین فرهنگ نحوه ارتباط انسان را با محیط تعیین می کند.

با این تفاسیر واضح و روشن است که فرهنگ یک شخصیت سمبولیک دارد و سمبولها برای افراد مختلف دارای معانی مختلفی می باشد. با تمام این وجود روشن است که نتیجه پیشرفت علم و تکنیک در جهان صنعتی سرمایه داری غرب دگرگونی هایی در رفتار اجتماعی و فردی انسان می گردد که در واقع ظهور فرهنگ جدید فردگرایی پیامد ا ین دگرگونی بوده است. این فرهنگ جدید تیره شدن روابط انسانی و غلبه منطقی علم و تکنیک بر انسان است.

1-1-فرهنگ سیاسی
در خصوص فرهنگ سیاسی تعاریف گوناگونی از سوی دانشمندان ارائه گردیده که قبل از پرداختن به این تعارف که بر اساس متغیرهای مستقل و وابسته شکل گرفته است. همانطوری که از عنوان این اصطلاح پیداست آن دسته از جنبه های فرهنگ جامعه که می تواند وجه سیاسی به خد بگیرد ماهیتی سیاسی داشته باشد، فرهنگ سیاسی نامیده می شود.
فرهنگ سیاسی بر این باور است که فرد در زمینه تاریخی خویش باید چیزهایی را بیاموزد و به نهادینه و درونی کردن شناخت و احساسات خود نسبت به سیاست در جامعه و مردم اقدام کند. بنابراین فرهنگ سیاسی هر جامعه ای مبتنی بر یک بستر تاریخی که این زمینه و بستر، نقش

بنیادین در پذیرش یا رد مؤلفه های گوناگون فرهنگی دارد. البته همه نگرشها و احساسات سیاسی یک ملت با تعریف فرهنگ سیاسی آنان ارتباطی ندارند چون بسیاری از آنان تداومی ندارند و به دشواری بر بنیادهای توسعه تأثیر می گذارند و در عین حال بسیاری از باورهای سیاسی نظیر

احساسات مربوط به اعتماد در روابط انسانی و جهت گیریهای مربوط به مسائل روز دارای اهمیت بسیاری هستند چرا که فرهنگ سیاسی فقط شامل آن باورها و احساسات انتقادی و مشکوکی است که الگوهای خاص جهت گیری را شکل داره و به فعالیتهای سیاسی سامان و صورت می بخشد.
پس این نکته را در مورد فرهنگ سیاسی که بستر نظرات و اعتقادات و احساساتی دانست که بر فرآیند سیاسی نظم و معنا می دهد که آن را فرضیات اصولی و قوانین حاکم بر رفتار سیاسی

متمایز می کند. بنابراین باید ادعا کرد که مفهوم واقعی فرهنگ سیاسی آشنایی افراد جامعه با موضوعات سیاسی است. باید گفت که قسمت قابل توجه از فرهنگ سیاسی نیز ریشه در آموزش معمول شهروندان و آگاهی مکتب آنان از نحوه کار نظام سیاسی دارد.
یک فرهنگ سیاسی ابعاد احساسی عمیقی دارد که با شور و شوق و وفاداری و هویت اجتماعی، احساسات و تعلقات جغرافیایی درگیر است. فرهنگ سیاسی مقوله ای پویا است که منبعث از دیدگاهها، طرز تلقی و اعتقادات مردم نسبت به سیستم سیاسی متجانس یا غیرمتجانس، محصول عوامل به هم پیوسته تاریخی، جغرافیایی، اقتصادی و اجتماعی است.
دانش واژه فرهنگ سیاسی را نخستین بار «گابریل آلموند» در علم سیاست به کار برد «ساموئل بوراندرو» و «آدام و لام» نیز از پیشگامان کاربرد آنها هستند.

2-1-تعریف فرهنگ سیاسی از دیدگاه گابریل آلموند و لوسین پای
-تعریف فرهنگ سیاسی از دیدگاه گابریل آلموند «فرهنگ سیاسی الگوی ایستارها و سختگیریهای فردی نسبت به سیاست در میان اعضای یک نظام تعریف می کند. او اضافه می کند فرهنگ

سیاسی از یک سلسله ایستارها، اعتقادات و عناصری تشکیل شده است که به نظام سیاسی معنی می بخشد و رفتارهای سیاسی خاصی را سبب می شود همچنین فرهنگ سیاسی را به موضع گیریهای خاص سیاسی یک جامعه در مورد نظام سیاسی، اهداف و روندهای اجتماعی آن ربط می دهد. «بیرو» و «لام» عقیده دارند که جنبه های خاصی از فرهنگ عمومی جامعه به طور ویژه به چگونگی برخورد با حکومت و اینکه چه وظایفی را انجام دهد ارتباط دارد و این بخش از

فرهنگ را، فرهنگ سیاسی نامید.
«لوسین پای» نظر می دهد که فرهنگ سیاسی مجموعه ایستارها، اعتقادات و احساساتی که به روند سیاسی نظم و معنی می دهد و فرضیه ها و قواعد تعیین کننده حاکم بر رفتار سیاسی را مشخص می کند.
تحلیل از تمامی تعاریف سیاسی این نتیجه را می دهد که فرهنگ سیاسی دارای اجزای معینی است که در عرصه جامعه شناسی جایگاه برجسته ای دارد. این اجزاء عبارتند از: ارزشها و باورها و ایستارهای احساس مردم نسبت به نظام سیاسی خودشان.

3-1-فرهنگ سیاسی و توسعه سیاسی
مفهوم توسعه سیاسی به نحوی از انحاء با مقوله فرهنگ سیاسی گره خورده. تعیین فرهنگ سیاسی که به نحوی از انحاء بتواند به توسعه سیاسی کمک کند. عوامل بسیار زیادی چون شرایط تاریخی، جغرافیایی، ساختار اقتصادی، اجتماعی، سنتهای سیاسی، آداب و رسوم جامعه پذیری سیاسی دخالت دارد که تأثیرگذاری هر یک از عوامل مزبور در جوامع گوناگون به یک نسبت و صورت نیست.
توسعه اقتصادی پیش نیاز توسعه سیاسی، توسعه سیاسی به صورت ثبات و دگرگونیهای منظم لازمه توسعه سیاسی، توسعه اداری و قانونی است. توسعه سیاسی بر اساس تقویت ارزشها و سنتهای دموکراتیک، توسعه سیاسی مترادف نوسازی سیاسی، تجهیز توده مردم و مشارکت لازم توسعه سیاسی است، توسعه سیاسی را باید بر مبنای سیاست جوامع صنعتی غرب مورد توجه قرار داد و بالاخره توسعه سیاسی تجهیز قدرت است.

1-3-1رابطه فرهنگ سیاسی با مدنیت و توسعه
فرهنگ سیاسی با مدنیت، توسعه و دگرگونی سیاسی رابطه مستقیم دارد.
اگر در جامعه ای به هر دلیل ارزشهای مدنیت قبل از تاسیس دولت استقرار، فرهنگ سیاسی جامعه با آداب و رفتار مدنیت سازگاری و الفت ندارد نمی توان پذیرفت که سرنوشت یک ملت یکبار برای همیشه رقم خورده است و دیگر کاری از دست کسی ساخته نیست.

لوسین پای در کتاب «جنبه های توسعه سیاسی» می گوید اگر کشورهایی بتوانند در مسیر تغییر دگرگون سازی با شش تنگنای اساسی یا بحران به نحو مطلوب برخورد کنند جریان توسعه آنها آسان خواهد شد.

1-بحران هویت: زمانی حاصل می شود که جوامع در فراگرد تداخل متقابل زندگی اجتماعی و ساختارهای سیاسی و عمومی به حالت تجانس درآیند یک جامعه متحد این عناصر را به هم نزدیک می کند.
2-بحران مشروعیت: زمانی فیصله می یابد که ترتیبات و دستگاههای حقوق رسمی در قالب اقتدار حاکمه مورد پذیرش و استفاده همگون قرار گیرد.

3-بحران مشارکت: با استقرار دموکراسی، تحزّب سیاسی و زمینه سازی فعالیت احزاب گروهها در زندگی سیاسی و مشارکت آنها در تصمیم گیری امور مختلف مربوط به منافع عمومی حل می شود.
4-بحران نفوذ: هنگامیکه حل می شود که شرایط شهرنشینی و علاقه به سیاست زمینه درک متقابل ملت و حکومت از مسائل و فراگردهای اجتماعی را فراهم می آورد.

5-بحران توزیع متغیرهایی که در بحران نفوذ دخالت دارند در اینها نیز کارسازند.
6-بحران ادغام – همگرایی هنگامی حل میشود که تمام موارد بالا به نحو مطلوب فیصله پیدا کنند.
آلموند و پاول نیز تقریباً با بیانی دیگر همین تعریف را از توسعه سیاسی بدست میدهند. به نظر آنها توسعه سیاسی به عنوان تفکیک اجز و تخصصی شدن ساختار سیاسی تعریف می شود. ظاهراً چنین توسعه ای هنگامی بوجود میآید که نظام سیاسی بت

واند پیروزمندانه با مشکلات رشد مانند ایجاد دولت و ایجاد ملت و توزیع دست و پنجه نرم کند.

2-3-1-انواع فرهنگ سیاسی
به طور کلی و بنا به برخی نظریه پردازان متأخر فرهنگ سیاسی را به 3 دسته تقسیم کرده اند:
1-فرهنگ «محدود» با ویژگیهای محلی و سرسپردگی مطلق به قدرت
2-فرهنگ «انقیادی» با ویژگیهای آگاهی کلی و اطاعت پذیری
3-فرهنگ «مشارکتی» که دارای ویژگیهای آگاهی ملی – آزادی های فردی و مشارکت آگاهانه در امر سیاسی و حکومتی.
همچنین از دیگر فرهنگهای سیاسی می توان به مدنی – غیردینی – ایدئولوژیک – همگن – چندپاره اشاره داشت.

3-3-1-اهمیت و ارزیابی فرهنگ سیاسی
مفهوم فرهنگ سیاسی مانند سایر مفاهیم موجود در طول روزگاران دستخوش تغییرات و چالشهایی گردیده است. تحول این مفهوم مطالعه فرهنگ سیاسی در واقع بررسی جامعه شناختی توسعه سیاسی را بیان می کند. این مفهوم در واقع کوششی است در جهت اثبات این حقیقت مهم که اگرچه سیستم پارلمانی در حکومت توسعه یافته کشوری مانند انگلستان کارآمد بوده ولی همین سیستم در بسیاری از کشورهای در حال توسعه جهان سومی در دستیابی به

موفقیتهای مشابه ناکام بوده است.
اهمیت فرهنگ سیاسی در این نکته است که با مطالعات مربوط به توسعه سیاسی ارتباط تنگاتنگی دارد. نظام سیاسی معینی از دیگر نظامهای سیاسی نه تنها بر پایه ساختارها بلکه بواسطه فرهنگهای سیاسی موجود در آن تفاوت می یابد.

«آلموند» و «جمز کلمن» توسعه سیاسی را فرآیندی می دانند که به موجب آن نظامهای سنتی غیرغربی ویژگیها جوامع توسعه یافته تر را پیدا می کنند این ویژگی از نظر آنها عبارتند از: میل شدید به شهرگرایی و بسط سواد، سرانه بالا، تحرک مبسوط جغرافیایی اجتماعی، میزان نسبتاً بالای صنعتی شدن اقتصاد شبکه وسیع رسانه ها ارتباط جمعی و به طور کلی مشارکت گسترده اعضای جامعه در فعالیتهای سیاسی و غیر سیاسی.

4-1-جایگاه فرهنگ در نظام بین الملل:
قبل از دموکراسی صحبت شد. متفکرین و اندیشمندان عرصه روابط بین الملل در غرب، در مورد نقش و اهمیت فرهنگ بسیار قلم فرسایی کرده اند.
تأثیر فرهنگ به نظام بین الملل به خوبی مشهود است. جایگاه استراتژیک فرهنگ در نظام بین الملل به حدی است که آن را تأثیرگذار بر عملکرد کشورها و دولتها می دانند چرا که وجود فرهنگهای مختلف به معنای وجود اختلاف و ناهمگونی است

.
جوامع مختلف خود را از یکدیگر متمایز می دانند و با این طرز تلقی به دیگر کشورها، فرهنگها و تمدنها با دید «بیگانه» و «غیرخودی» می نگرند که این نوع نگرش قدمتی به عمر تاریخ پیدایش تمدنها دارد.
به طور کلی هنگامیکه فرهنگ سیاسی از بخشی به تبعی و نهایتاً مدنی تبدیل شود احتمال پیدایش دموکراسی صددرصد می گردد.
حال سعی ما در این است که ببینیم بینش خاص انسانها که از آن به عنوان فرهنگ سیاسی یاد نموده ایم در باره جهان و همچنین در باره پیدایش و پابرجائی دموکراسی که شیوه و رویه ای است از زندگی جمعی و سیاسی چه نقشی را دارد.

به سخن دیگر دموکراسی با هر بینش و منشی سازگار نیست و از آنجا که بینش آدمیان در مجموعه فرهنگ سیاسی می گنجد سربسته می توان از تأثیر فرهنگ سیاسی در ایجاد دموکراسی و سببیت اولی برای دومی سخن گفت ولی اولاً نادیده گرفتن سببها و عاملهای دیگر در این پدیده ساده انگاری است ثانیاً چون دموکراسی پایدار شد منشاء عادتها و آدابها، بینشها و منشهای ویژه ای در انسانهای تن داده به این نظم می شود و به این معنی می توان گفت که

دموکراسی مؤثر در فرهنگ سیاسی می توانند باشد یا خیر؟ اما عمده ترین مفهوم در این تحقیق مفهوم فرهنگ سیاسی می باشد که به لحاظ اهمیت آن بخشی از قسمت اول به تحولات مفهوم فرهنگ سیاسی و تعاریف نظریه پردازان فرهنگ سیاسی وجود دارد اختصاص یافته.

5-1-دموکراسی چیست؟
پرداختن به این پرسش که «دموکراسی چیست» پرهیزناپذیر است اما پاسخ به آن آسان نیست نه تنها فی نفسه در سطح فلسفی یا قرابتهای فرهنگی بلکه بویژه از لحاظ مسخهای واقعیت تاریخی از سوی حکومتهای که برچسب دموکراتیک را بر خود زده اند تقلبها چهره برچسب را به زشتی کشانده اند.
در دنیای کهن قدیمی دموکراسی تنها متعلق به یونان نیست بلکه در هند و چین نیز دموکراسی سیاسی بوده است. با توجه به نظریه برخی از دانشمندان حتی پیدایی دموکراسی در هند و چین کهن تر از آن بوده است. در جمهوریهای کوچک ایتالیا و کانتون های سوئیس از نمونه های استثنایی مربوط به پیروزی دموکراسی در قرون وسطا است. برای مثال دموکراسی انگلیس را که نطفه آن

پیش از قرن هیجدهم بسته می شود نباید از یاد ببریم ولی دموکراسی انگلیس چون بر پایه متون رسمی و قوانین مدون استوار نبود نتوانست چندان مورد سرمشق قرار گیرد. با انقلاب مهاجرین آمریکایی علیه استعمار انگلیس و به استقلال رسیدن شورشیان در سال 1776 دموکراسی دوره معاصر که در واقع دموکراسی به مفهوم بورژوازی آن است آغاز می شود.
پیش از میلاد تغییری در معنای دموس پدید آمد این واژه بر اجتماع همه مردم آتن اطلاق شد که برای اجرای کارهای حکومتی گرد هم می آمدند و کنکاش و جستجو می کردند.
در این معنی دموس هر سوی روستائیان و شهریان را در بر می گرفت در 509 پ.م در نتیجه

اصلاحات کلیستن قانون گذار آتنی اداره جامعه آتن به دست روستائیان افتاد و از آن پس حکومت آتن را دموکراسیا (Demokratiea) نامیدند یعنی حکومت روستائیان این معنی نیز اندک اندک گسترش یافت تا آنکه دموکراسی اسم عام شد برای حکومتهایی به دست همه مردم گردانده شود.
اما تعریف دموکراسی هرچه باشد بدون شک همیشه و در همه حال اشکال وسیع و گسترده مشارکت را در بر دارد در واقع ویژه اصلی دموکراسی مشارکت مردم در تصمیم گیری اموری است که سرنوشت آنان به آن وابسته است گرچه امکان دارد در مرحله نخست این طور به نظر رسد که وجود نظام اداری کارآمد در افزایش قدرت سیستم برای پاسخگویی بیشتر به خواسته های مردم موثر است اما وجود چنین نظام بوروکراتیکی ممکن است با ارزشهای مردم سالاری در تضاد آید بدین معنی با گسترش نظام دیوان سالاری با ایجاد نهادهای انتخاباتی مغایرت دارد.

آن چیزی که مشخص است فهم این مطلب است که دموکراسی بیش از آنکه مجموعه ای از نهادها باشد یک فرهنگ است و این واقعیت که دموکراسی دست کم میوه رسیدگی و پختگی فرهنگی آهسته ای می باشد که یک قرن و یا بیشتر طول کشیده تا در اروپای غربی و امریکای شمالی پایه های خویش را استوار سازد چرا که بدون این روند این نهادها بی ریشه می بودند.

1-5-1-اصول اساسی دموکراسی
اولین اصل: همه ادعا می کنند دمکرات هستند.
اصل دوم: لیبرالیسم و دموکراسی مترادف نیستند.
اصل سوم: مردم از حقوق سیاسی برخوردارند.
اصل چهارم: صلاحیت عام و صلاحیت خاص مفاهیم متمایز است.
اصل پنجم: در دموکراسی شهروندان حقوق سیاسی برابر دارند.
اصل ششم: در حکومت دموکراسی اصل مشارکت است.
اصل هفتم: توسل به اصل اکثریت.
اصل هشتم: دموکراسی لیبرال روزگار ما در واقع حکومت آدمهای متعددی است که برگزیده مردم هستند.
اصل نهم: رای دادن عموم مردم خاصه و زبده کلیه امکانات دموکراسی نیست
اصل دهم: دموکراسی عبارتست از قدرت مردم است.

2-5-1-دموکراسی کهن
تا جایی که تاریخ نشان داده وجود مجامع مشورتی در تمدن سومر که سرزمینی بوده واقع در ناحیه میان (دران) در هزاره چهارم پیش از میلاد مسیح مسلم است.

در حدود شش هزار سال پیش در سومر شهرهای مستقل پدید آمد. در این شهرها، مجمع شهر یا مجمع همشهریان تشکیل یافت به گفته جاکوبسون در دموکراسی بدوی در نظام دولتشهر قدرت نهایی سیاسی در دست مجمع عمومی شهر قرار داشته و مشارکت در امور حکومت متعلق به بخش وسیع جامعه بوده است.
مقام (مجمع شهر) بر پایه مشورت استوار بوده و آن دلالت داشته است بر محدود کردن قدرت سیاسی (اندیشه ای که در قرون جدید مونتسکیو مطرح می کند)
مناظره عناصر فرهنگ سومری بوده است حدس زده اند که نخستین حکمرانان انتخابی بوده اند. گفتنی است که مجمع شهر از مرجعیت و صلاحیت قضایی هم برخوردار بوده ]یعنی دادرسان را مردم انتخاب می کرده اند[
در نتیجه قدرت سیاسی متمرکز نبوده بلکه تقسیم شده بوده است.
دموکراسی نخستین سومر در هزاره سوم پیش از میلاد به تمرکز قدرت می گراید که بعدها در کرت و شهرهای فنیقی مجمع شهر بر اساس گرته سومری برپا گردید و از همین راه به آسیای صغیر رسید.
در کرت قومی آسیایی ]و نه آریایی[ نخستین جامعه باز را در امتداد فرهنگ سومر بنیان نهادند.
این تمدن غیر غربی پایه تمدن غرب را در مدیترانه ریخت که مورخان نیم سده اخیر آن را گهواره آزادی مغرب زمین می خوانند.

گوردون چابلد از (روشنی افکندن مدنیت مشرق زمین بر توحش اروپایی) سخن می گوید


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
چهارشنبه هفدهم 6 1395
(0) نظر
برچسب ها :
پروژه طراحی سایت شرکت فایل ورد (word)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

  مقاله تبادل استری روغن خام دانه خرما و روغن خام نارگیل توسط کاتالیزورهای مختلف جامد فایل ورد (word) دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تبادل استری روغن خام دانه خرما و روغن خام نارگیل توسط کاتالیزورهای مختلف جامد فایل ورد (word)   کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله تبادل استری روغن خام دانه خرما و روغن خام نارگیل توسط کاتالیزورهای مختلف جامد فایل ورد (word) ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تبادل استری روغن خام دانه خرما و روغن خام نارگیل توسط کاتالیزورهای مختلف جامد فایل ورد (word) :

تبادل استری روغن خام دانه خرما و روغن خام نارگیل توسط کاتالیزورهای مختلف جامد

چکیده
این اثر از نتایج ابتدایی استفاده از جامدات اسیدی و بازی مانند ، ، ، ، زئولیت ، به عنوان کاتالیزورهای ناهمگن برای تبادل استری روغن خام دانه خرما (PKO ) و روغن خام نارگیل (CCO ) با متانول گزارش می دهد . محققان دریافتند که ، بالاترین فعالیت واکنش را به وجود می آورد هم برای PKO و هم CCO . در موقعیت ، تنها 1wt% از این جامد اسیدی کافی است تا واکنش کاتالیز شود و در محتوا اسید چرب methy 1 با حجم بالای 90% نتیجه می دهد . به علاوه ، مطالعه بازده کاتالیز نشان می دهد که مصرف به طور مستقیم برای تبادل استری ممکن نمی باشد . اگر چه این کاتالیزور مصرف شده می تواند همان نتیجه را داده و همان عمل حاصل شود .
1ـ مقدمه
به دلیل افزایش قیمت روغن خام و مسائل محیطی ، یک محقق برای یافتن سوخت های جایگزین اخیراَ مورد توجه قرار گرفته است . از میان منابع موجود ، سوخت های دیزلی که از تری گلیسیرید روغن های گیاهی و حیوانی گرفته می شود قدرت جانشینی اش را با سوخت های دیزلی نفت منشا نشان داد (1)

اگر چه ، سوخت ، استارت ضعیف و سرد موتور ، رینگ چسباندن و ترکیب چسب با دیگر رسوبات . بنابراین ، تلاشهای مهمی برای توسعه سوخت های دیزلی جایگزین صورت گرفت که فواید و نتایج مشابه سوخت های نفت منشا ، با تبادل استری تری گلیسیرید ها به استرهای اسید چرب alky 1 آکیل استرهای اسید چرب وعده های معمول را به ارمغان آورد .
تبادل استرهای یا به نامی دیگر حالید الکل ها (2) واکنش یک چربی یا یک روغن با یک الکل برای به وجود آمدن استرها و گلیسیرین همان گونه که در شکل 1 نشان داده شده است و برای کاهش چسباندگی روغن های گیاهی ( تری گلیسیریدها ) استفاده می شود . در تبادل استری ، تری گلیسیریدها در روغن های گیاهی با الکل برای تولید یک ترکیب از گلیسیرین استرهای و اسید چرب alky 1 که نامش بیودیزل است واکنش می دهد .

بیودیزل که از روغن های گیاهی تولید می شود می تواند به عنوان یک جایگزین سوخت های دیزلی مورد استفاده قرار گیرد زیرا خصوصیاتش مشابه خصوصیات سوخت های دیزلی نفت منشا است . برای مثال : چسبناکی آنها به چسبناکی سوخت های نفت منشا شباهت دارد ، ارزش های حرارت حجمی آنها کمی پایین تر است اما دارای کتان و نقطه فلش بالایی هستند (1) . بسیاری از انواع الکل ها مانند متانول و اتانول می توانند در تبادل استری استفاده شوند . اگر متانول استفاده شود ، بیودیزل حاصل ، استراسید چرب wethy l است

(FAME ) ، که چسبناکی مناسب ، نقطه جوش و مقدار کتان بالایی دارد (3) تبادل استری می تواند توسط کاتالیزورهای اسیدی و بازی کاتالیز شود . یک کاتالیزور اسیدی مانند اسید سولفوریک به آرامی واکنش تبادل استری تری گلیسیریدها را کاتالیز می کند . هیدروکسید فلز آلکالاین ( برای مثال : KOH و NaOH ) به عنوان کاتالیزورهای بازی ترجیح داده می شود ، اگر چه در واکنش تبادل استری که هیدروکسید فلز آلکالاین آن را کاتالیز می کند یک روغن گیاهی بدون آب و الکل استفاده شود ، مقدار معینی آب از واکنش هیدروکسید و الکل تولید می شود . وجود آب به هیدرولیزورهای استرها می انجامد و به عنوان نتیجه صابون تولید

می شود (طرح 2 )
شکل گیری صابون بازده بیودیزل را می کاهد و مشکلاتی در جداسازی محصول به وجود می آورد ( استرو گلیسیرین )

برای جلوگیری از مشکلات موجود در جداسازی محصولات باید به جای یک کاتالیزور همگن از یک کاتالیزور ناهمگن استفاده شود (4) . با این پیشنهاد که تولید استر alky l آیکل استر ساده می شود زمانی که کاتالیزورهای ناهمگن مورد استفاده هستند . در این اثر ، تولید بیودیزل توسط کاتالیزورهای ناهمگن تحقیق شد که شش نوع از این کاتالیزورها مورد استفاده قرار گرفتند :

زئولیت
که برای تبادل استری روغن خام دانه خرما و روغن خام نارگیل آماده و در خواست شدند .
2ـ آزمایشی
1ـ2ـ آماده سازی مواد و کاتالیزورها
روغن خام دانه خرما از چامپورن پالم اویل اینداستری پلبیک کامپانی لیمیتد ( چامپورن پراوینس ، تایلند ) گرفته شده است . روغن خام نارگیل از تای تاکسین کامپانی ( پراچاپ کیریکن پراوینس ، تایلند ) گرفته شده است . هر دو روغن به محض دریافت شدن مورد استفاده قرار گرفتند نیتریت پتاسیم (KNO3 ) و اکسید روی (ZnO ) با خالصی بالای 99% و کلرید استانو (SnCl2 ) 98% از Fulka ) خریداری شدند . اکسید زیرکونیوم (ZrO2 ) و ایندرید سولفات سدیم 99% از ریدل ـ دی هاین گرفته شدند . اسید سولفوریک (H2SO4) 96% ، متانول 8/99 % ، درجه HPLC استرنتیریل و استرن از لابان ( بانکوک ، تایلند ) گرفته شد . هیدروکسید آمونیوم ( A.C.S Reagent % 30 ـ 28 ) از y.T.Baker دریافت شد . نام استرهای methy 1 که به عنوان استاندارد برای HPLC استفاده می شدند بدین شرح است :
arachidate methy 1 , methy 1 caprate , methy 1 caprylate ,

methy 1 laurate , methy 1 linoleate , methy 1 liolenate ,
methy 1 myristate , meyhy 1 oleate , methy 1 palmitate
که همه آنها از Fulka خریداری می شدند . اکسید سولفات استانو با استفاده از متدی که توسط چاوان ات آن (5) خلاصه شده بود آماده شد . کلرید استانو (22056g ) غیر محلول بود در 200 میلی لیتر آب مقطر برای گرفتن یک محصول خالص و آبی هیدروکسید آمونیوم (ml 25) به تناوب به این محصول اضافه شد تا به ph ، 8 رسید . جامد زرد رنگی که رسوبی توسط فیلتر اسیون جمع آوری شد و همراه آب مقطر شستشو داده شد و در C1100 برای 12 ساعت خشک شد . هیدروکسید استانو پیشنهاد شده هیدروکسید سپس تعادلی شد همراه ml 25 از H2SO4 برای 2 ساعت خشک شد و در C 5000 به مدت 4 ساعت آهکی شد .

سولفات زیرکونیا طبق متدی که توسط Miao و Gao (6) خلاصه شده بود آماده شد . پودر زیر کونیا ، غوطه ور شد برای 30 دقیقه سپس محلول H2SO4 5/0 فیلتر و خشک شد در C1100 برای 24 ساعت که سولفات نمک بازده اش بود . سرانجام در C 5000 به مدت 2 ساعت آهکی شد .

زئولیت KNO3/KL طبق متد آغشته سازی با یک محلول آبی از KNO3 ، 21% از زئولیت KNO3/KL بالاترین قدرت بازی را ارائه می دهد (7) .
زئولیت KNO3/KL ، (40g ) kl با KNO3 محلول آغشته شده و در C 1000 خشک شد . زئولیت KNO3/KL سپس در C 6000 به مدت 2 ساعت آهکی شد . Zirconia Supparted نیترات پتاسیم طبق متدی که توسط وانگ . ات . آل (8) خلاصه شده بو آماده شد % 20 از KNO3/ZrO2 با آسیاب 40g از ZrO2 و 8g از KNO3 آماده شد و سپس ml 24 آب مقطر به آن اضافه کردند . خمیر ورزیده شد و سپس در C 1100 به مدت 12 ساعت خشک شد و در C 6000 به مدت 2 ساعت آهکی شد .
2ـ2 واکنش تبادل استری

یک مول روغن گیاهی ، شش مول متانول و مقدار کافی desired کاتالیور در یک راکتور 300ml stainless steel (parr series reactor ) جا سازی شد . واکنش دهنده ها در 350 rmp حرکت می کردند که برای نگه داشتن سیستم درد ما و سوسپانسیون کافی بود . دمای یک راکتور توسط یک گرما سنج با یک کنترل گر PID برنامه ریزی شده کنترل شد . دمای سیستم تا C 2000 برای زمان واکنش بالا برده شد و سپس راکتور تا دمای اتاق سرد شد . بعد از سرد شدن ، کاتالیزور از محصول به وجود آمده توسط فیلتر اسیون جدا شد . مرحله سازی فیلتری در جدا سازی استرهای methy l و گلیسیرین نتیجه داد . مرحله گلیسیرین ( لایه زیرین ) در یک کانیتر جدا انجام شد . سپس ، مرحله بیودیزل استرهای methy l ( لایه بالایی ) با آب مقطر C 50 شسته شد و با افزودن سولفات سدیم (25% بر پایه وزن محصول شسته شده استرهای methy l ) خشک شده محصولات بیودیزل توسط مایع کروماتو گرافی با فشار بالا تجزیه شده (HPLC ) یک سری Perkin – Elmer ، پمپ LC ـ 200 و یک سری رد یاب با ضریب شکست 200 استفاده می کنند و توسط یک PC با یک بسته بندی نرم کنترل می شود Parkin – Elmer Turbochrom Navigator .

یک ردیف (45mm 250 mm 5 mm ) ZorboxE clipse XDB –C18 استفاده می شود و فاز سیار ترکیب acetone / acetonitrile به نسبت حجمی (70:30 ) می باشد . نمونه های بیودیزل با استن ( درجه HPLC ) رقیق شده و حجم ترزیق 20ml می باشد .
مقدار استرهای methy l در هر نمونه توسط مقایسه سیگنال برای هر استر methy l از HPLC کروماتوگرام محصولات بیودیزل با سیگنال استاندارد در نظر گرفته می شد . محتوای استرهای methy l و بازده استرهای methy l در هر آزمایش از محتوای آنها در بیودیزل با تجزیه توسط HPLC اندازه گیری می شد . محتوایا به عنوان نسبتی از وزن استرهای methy l گرفته شده از HPLC نسبت به وزن کل مرحله بالا تعریف شد . بازده به عنوان نسبتی از وزن استرهای methy l معین توسط HPLC نسبت به وزن روغن گیاهی استفاده شده تعریف شد .

3ـ نتایج و بحث
1ـ3 خصوصیات روغن های گیاهی
روغن های گیاهی که در این مطالعه مورد استفاده قرار گرفتند روغن خام دانه خرما و روغن نارگیل بودند . برخی فواید آنها مانند دانستیه ، چسبناکی سیتماتیک ، اسید چرب آزاد و محتوای مخلوط تعیین شده هستند که در تابلوا خلاصه شده اند .
3ـ2 تحقیق در مورد کاتالیزورهای ناهمگن برای تبادل استری

شش کاتالیزور جامه ، زئولیت برای تبادل استری روغن خام دانه خرما و روغن خام نارگیل مورد آزمایش قرار گرفتند . آزمایشات انجام شده با شبت مدلی متانول : روغن 6:1 از یک کاتالیزور % wt 3 ( بر مبنای وزن روغن گیاهی ) ، فشار در 50 بار زیر اتمسفر نیتروژن ، دمای C 2000 ، و محرکه rmp 350 استفاده می شود .
1ـ2ـ3 تبادل استری روغن خام دانه خرما

تابلو 2 محتوای استرهای methy l و بازده های تبادل استری روغن خام دانه خرما با کاتالیزورهای جامه آماده شده را به طور خلاصه نشان می دهد . Run 1 نشان می دهد که اگر کاتالیزوری وجود نداشته باشد به همان نسبت خالص بودن و مقدار استرهای methy l هم کاهش می یابد حتی اگر واکنش در دمای بالای C 2000 با مدت زمان طولانی (h 4) انجام شود . اگر چه وقتی که کاتالیزورهای جامد اضافه می شوند ، محتوای استرهای methy l و بازده در محصول بالا می رود . ین مطلب بیانگر این است که کاتالیزورهای جامد سطح تبادل استری روغن خام دانه خرما را افزایش می دهند . از میان کاتالیزورهای جامد بیشترین بازده استرهای methy l را در % wt 3/90 بر اساس روغن خام دانه خرما فراهم می آوردند . علاوه بر این ، خالص بودن استرهای methy l یا محتوای استرهای methy l از آن دو کاتالیزور نسبتا بالاست .
برای %wt 4/95

برای %wt 8/95
اگر چه محتوای استر بالاترین مقدار را داراست (% wt 9/98 ) یا ZnO کاتالیزورهای جامد منشا ( زئولیت KNO3/KL و KNO3/ZrO2 ) فعال هستند . محتوای %wt 3/78 استرهای methy l در صورت استفاده از KNO3/ZrO2 به عنوان کاتالیزور دریافت می شود و در صورتی که اگر زئولیت KNO3/KL را استفاده کنیم محتوای %wt 8/77 استرهای methy l را خواهیم داشت .

هر دو آنها بازده های استرهای methy l بالای %wt 70 می دهد . از میان کاتالیزورهای آزمایش شده ، ZrO2 کمترین بازده و محتوای استرهای methy l را پس می دهد . برای روغن خام دانه خرما همه کاتالیزورهای تحقیق شده قدرت استفاده شدن به عنوان کاتالیزورهای ناهمگن در تبادل استری با متانول را دارند . علاوه بر این ، شکل گیری صابون مشاده نمی شود وقتی که کاتالیزور جامد مورد استفاده قرار می گیرد .طبق نتایج بالا بازده استرهای methy l از کاتالیزورهای جامد طبق زیر است :

2ـ2ـ3 تبادل استری روغن خام نارگیل
همانگونه که در تابلو 3 می بینید ، بالاترین محتوای استرهای methy l (%0/93) و بازده (% 3/83) را تولید می کند که توسط ، ZnO ، زئولیت KNO3/KL و KNO3/ZrO2 دنبال می شود . زیرکوینا (ZrO2 ) شامل فواید اسیدی و بازی است . در بسیاری از واکنش های شیمیایی مانند هیدروژناسیون و استرسازی استفاده شده است . در این مطالعه ، ZrO2 کمترین فعالیت را ارائه می دهد . تنها می تواند تبادل استری روغن خام دانه خرما و روغن خام نارگیل به بازده استرهای methy l 5/64 و % wt 3/49 را کاتالیز کند . از سویی دیگر ، ZnO قدرت کاتالیز کردن تبادل استری روغن خام نارگیل و روغن خام دانه خرما را داراست . استرن ات . آل گزارش کرد که ZnO و مخلوط ZnO با AL2O3 به عنوان کاتالیزور ناهمگن برای تولید

استرهای alky l از روغن های گیاهی یا حیوانی با الکل ها استفاده می شود . برای تبادل استری روغن خام دانه خرما ، ZnO محتوای بالایی از استرهای methy l تا سقف %wt 9/98 و بازده استرهای methy l % wt 1/86 را می دهد . در مقایسه با ، ZnO و محتوای بیشتری از استرهای methy l را می دهد اما بازده کمتری از آن را دارد . اگر چه برای تبادل استری روغن خام نارگیل ، ZnO هم محتوای استرهای methy l و بازده 2/83 و % 5/77 را که از وضعیت استفاده کردن و کمتر است را می دهد


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
چهارشنبه هفدهم 6 1395
(0) نظر
برچسب ها :
بررسی شرکت صنعتی محور سازان ایران خودرو فایل ورد (word)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

  مقاله در مورد الگوریتم فایل ورد (word) دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله در مورد الگوریتم فایل ورد (word)   کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله در مورد الگوریتم فایل ورد (word) ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله در مورد الگوریتم فایل ورد (word) :

هر برنامه، می بایست دارای یک طرح و یا الگو بوده تا برنامه نویس بر اساس آن عملیات خود را دنبال نماید.از دیدگاه برنامه نویسان ، هر برنامه نیازمند یک الگوریتم است . بعبارت ساده ، الگوریتم ، بیانه ای روشمند بمنظور حل یک مسئله بخصوص است . از منظر برنامه نویسان ،الگوریتم بمنزله یک طرح کلی و یا مجموعه دستورالعمل هائی است که با دنبال نمودن آنان ، برنامه ای تولید می گردد.

الگوریتم های میکرو در مقابل ماکرو
الگوریتم ها دارای ویژگی های متفاوتی می باشند . ما می توانیم در رابطه با الگوریتم استفاده شده به منظور نوشتن یک برنامه مشخص صحبت نمائیم . از این زاویه ، ما صرفا” در رابطه با الگوریتم در سطح ماکرو(macro level) ، صحبت نموده ایم . در چنین مواردی ، الگوریتم ارائه شده ، سعی در بدست آوردن جنبه های عمومی برنامه از طریق یک مرور کلی به برنامه در مقابل درگیر

شدن در جزئیات را دارد.ما می توانیم در رابطه با الگوریتم ها ، از سطح “میکرو” صحبت نمائیم . از این زاویه ، به سطوح پایین تر رفته و به عوامل اساسی ونگهدارنده ای که یک جنبه خاص از برنامه را با یکدیگر مرتبط می نماید، صحبت کرد. مثلا” در صورتیکه شما دارای داده هائی هستید که می بایست قبل از استفاده مرتب گردند ،الگوریتم های مرتب سازی متعددی در این زمینه وجود داشته و می توان یکی از آنها را بمنظور تامین اهداف مورد نظر خود انتخاب نمود. انتخاب یک الگوریتم مر

تب سازی ، صرفا” باعث حل شدن یکی از جنبه های متفاوت برنامه می گردد . پس از مرتب سازی داده ها ،می بایست از یک الگوریتم میکرو دیگر بمنظور نمایش داده ها ی مرتب شده استفاده گردد .
همانگونه که احتمالا” حدس زده اید ، ما می توانیم تمام الگوریتم های میکرو را بمنظور ایجاد یک الگوریتم ماکرو ، جمع آوری نمائیم . اگر ما با الگوریتم های میکرو ، آغاز نمائیم ، و حرکت خود را بسمت نمایش ماکروی یک برنامه ، پیش ببریم ، کاری را انجام داده ایم که موسوم به طراحی ” پایین به بالا” (buttom-up) ، است . اگر ما فعالیت خود را با یک الگوریتم ماکرو آعاز و حرکت خود را بسمت پائین و الگوریتم های میکرو ، ادامه دهیم ، طراحی از نوع ” بالا به پایین ” (top-down) را انجام داده ایم .
شاید این سوال مطرح گردد که کدام روش بهتر است ؟ اگر شما تمام مقالاتی را که تاکنون در این زمینه نوشته شده اند را دنبال نمائید ، هرگز به یک نتیجه قابل قبول دست نخواهید یافت . هر رویکرد، دارای نکات مثبت و منفی مربوط به خود است . صرفنظر از رویکرد طراحی استفاده شده ، می بایست دارای الگوئی (طرحی) مناسب برای برنامه باشیم .حداقل، نیازمند یک اعلامیه از

مسئله برنامه نویسی و یک طرح ( الگو) برای برخورد با مسئله ، خواهیم بود . پس از شناخت مسئله ، می توان نحوه حل مسئله را ترسیم کرد. شناخت عمیق و مناسب نسبت به مسئله ای که قصد حل آن را داریم ، شرط اساسی و ضروری برای طراحی یک برنامه است .
با توجه به اینکه این اعتقاد وجود دارد که شناخت جامع و کلی از مسئله ای که حل آن را داریم ، بخشی ضروری در اولین مرحله برنامه نویسی است ، ما در ادامه از رویکرد “بالا – پایین “، تبعیـت می نمائیم . فراموش نکنیم که رویکرد فوق ، امکان مشاهده مجازی از هر مسئله برنامه ن

ویسی را فراهم خواهد نمود.
مراحل پنج گانه
هر برنامه را صرفنظر از میزان پیچیدگی آن ، می توان به پنج مرحله اساسی تجزیه کرد :
• مقدار دهی اولیه
• ورودی
• پردازش
• خروجی
• پاکسازی
در ادامه به بررسی هریک از مراحل فوق ، خواهیم پرداخت .
مرحله مقداردهی اولیه
مرحله مقداردهی اولیه ، اولین مرحله ای است که می بایست در زمان طراحی یک برنامه در رابطه با آن فکر کرد . مرحله فوق ، شامل تمامی عملیات مورد نیازی است که برنامه می بایست قبل ازبرقراری ارتباط با کاربر ، انجام دهد . در ابتدا ممکن است این موضوع که عملیاتی را قبل از برقراری ارتباط با کاربر می بایست انجام داد ، تا اندازه ای عجیب بنظر رسد ولی احتمالا” برنامه های زیادی را مشاهده نموده اید که در این راستا عملیات مشابهی را انجام می دهند. مثلا” ، در زمان استفاده از برنامه هائی نظیر Word ، Excel و یا برنامه های مشابه دیگر ، با چنین مواردی برخورد نموده ایم . مثلا” با انتخاب گزینه منو File ، می توان لیستی از فایل هائی را که با آنها کار کرده ایم در بخش انتهائی منوفوق ، مشاهده کرد. ( مشاهده آخرین فایل های استفاده شده در یک برنامه خاص ، با استفاده از جادو! میسر نشده است ) . برنامه مورد نظر شاید ، لیست فایل های اخیر را از دیسک خوانده و آنها را به لیست مربوطه در منوی File ، اضافه کرده باشد . با توجه به اینکه لیست فایل های فوق ، می بایست قبل از اینکه برنامه هر چیز دیگر را برای کاربر نمایش دهد ، خوانده و نمایش داده شوند ، می توان انجام عملیات فوق را نمونه ای از مرحله مقداردهی اولیه، در نظر گرفت.
یکی دیگر از عملیات متداول که به این مرحله مرتبط می باشد ، خواندن فایل های Setup است . چنین فایل هائی ممکن است حاوی اطلاعاتی در رابطه با نام مسیرهائی باشند که بانک ها ی اطلاعاتی خاصی و یا فایل های ذخیره شده دیگری را بر روی دیسک را مشخص می نمایند . با توجه به نوع برنامه ای که اجراء می گردد ، فایل های Setup می توانند شامل اطلاعاتی در رابطه با فونت های نمایش ، نام و محل چاپگر ، رنگ های زمینه و رویه ، وضوح تصویر صفحه نمایشگر و اطلاعات مشابهی دیگر باشند . سایر برنامه ها ممکن است مستلزم خواندن اطلاعاتی در رابطه با اتصالات شبکه ، مجوزهای امنیتی و دستیابی به اینترنت ، رمزهای عبور و سایر اطلاعات حساس دیگر باشند . در چنین مواردی فایل های Setup دارای نقشی مهم خواهند بود.
در زمان طراحی یک برنامه ، همواره می بایست در رابطه با اطلاعاتی که یک برنامه قبل آغاز خدمات و عملیات خود به آنها نیازمند است ، اندیشید و برای آنان در مرحله مقداردهی

اولیه راهکار مناسب را انتخاب کرد . مرحله مقداردهی اولیه احتمالا” جائی است که می بایست از طریق آن اقدام به ارائه راهکار مناسب در جهت پاسخ به نیازهای فوق ، کرد.
مرحله ورودی
مرحله ورودی ، در حقیقت چیزی است که انتظار دارید باشد! مرحله فوق ، شامل اخذ ( جمع آوری ) هر آنچیزی است که یک برنامه برای انجام فعالیت های خود به آنها نیاز خواهد داشت . دراکثر موارد، اگر استنباط مناسبی از عملیاتی را که یک برنامه قصد انجام آنان را دارد ، حاصل گردد، مشخص نمودن لیستی از ورودی ها ، کاری ساده خواهد بود. مثلا” اگر شما قصد نوشتن یک برنامه وام را دارید ، می دانید که می بایست از کاربر میزان وام درخواستی ، بهره موردنظر و مدت زمان وام ، درخواست گردد.

در حالات دیگر، لازم است در رابطه با نوع ورودی هائی که می بایست از کاربر اخذ گردد، بررسی لازم و مبتنی بر اندیشه را دنبال نمود. مثلا” در صورتیکه قصدنوشتن یک برنامه دفترچه آدرس را دارید ، آیا می خواهید نام فایل حاوی دفترچه تلفن و محل ذخیره فایل مربوطه را در هر مرتبه که برنامه اجراء می گردد ، از کاربر درخواست نمائید ؟ بعبارت دیگر برخی از مراحل ورودی می توانند و شاید می بایست ، توسط مرحله مقدار دهی انجام شوند. ماهیت واقعی میزان اطلاعاتی که می توان آنها را در مرحله مقداردهی خواند ، بستگی به رفتار برنامه دارد. بعنوان یک قانون عمومی می توان به این مورد اشاره داشت که اکثر کاربران تمایل دارند که اطلاعات تکراری در یک فایل Setup و یا مقداردهی اولیه ذخیره گردد (در مقابل اینکه هر مرتبه که برنامه اجراء می گردد ، مجبور به ورود اطلاعات تکرای باشند ) .
فایل های Setup بسیار مناسب بوده و در هرموردی که امکان بخدمت گرفتن آنان منطقی بنظر می آید ، می بایست از آنان استفاده گردد . برخی دیگر از اطلاعات اولیه دارای ماهیت خاص خود بوده و تا زمانیکه کاربر آنها را تایپ ننماید ، شناخته نمی گردند . در مثال وام اشاره شده ، می توان از TextBox های متعددی بمنظور احذ اطلاعات از کاربر و استفاده از آنان در برنامه ، کمک گرفت . با توجه به اینکه کاربر می بایست با این TextBox ها مرتبط تا اطلاعات موردنیاز برنامه را وارد نماید ، روشی را که شما بمنظور ارائه Textbox ,Labels ,Menus و سایر عناصر برنامه ، استفاده می نمائید ، یکی از بخش های مهم یک برنامه یعنی رابط کاربر ( user interface ) را مشخص خواهد کرد . فراموش نکنیم یکی از عوامل موفقیت هر نرم افزار ، بخش رابط کاربر آن است . طراحی مناسب بخش فوق ، امروزه بعنوان تخصصی خاص در طراحی و پیاد ه سازی نرم افزار مطرح و دارای جایگاه خاص خود است .
مرحله پردازش

مرحله پردازش ، شامل انجام عملیات بر روی ورودی (ورودی ها ) ، بمنظور تولید نتایج مورد نظر برای برنامه است . در مثال وام ، برنامه پس از دریافت ورودی های مورد نظر ( میزان وام ، درصد بهره و زمان وام ) آنها را از طریق یک معادله مالی بیکدیگر مرتبط و پس از حل معادله ، نتیجه مورد نظر حاصل خواهد شد( میزان پرداخت ماهانه ) . بعبارت دیگر ، مرحله پردازش قادر به دریافت ورودی ، برخورد با آنها و تولید پاسخ مناسب به مسئله است . توجه داشته باشید که مرحله پردازش همواره باعث نمایش چیزی بر روی نمایشگر نخواهد شد. هدف ، عمل ( عملیات ) برروی داده

( داده ها ) بمنظور تولید یک نتیجه ( نتایج ) است . در این رابطه هیچگونه استثنائی وجود ندارد . در صورتیکه در برنامه ای از قبل می دانیم که مرحله پردازش زمان زیادی طول خواهد کشید ، منطقی است که فیدبک های لازم بمنظور آگاهی کاربر از میزان و درصد انجام پردازش ( پردازش ها ) در اختیار وی گذاشته شود ( در زمانیکه برنامه در حال اجراء است ) . در این رابطه می توان از روش های متعددی استفاده کرد . ( ارائه یک میله پیشرفت ، برآورد زمان تقریبی بمنظور اتمام عملیات ) .

مرحله خروجی

مرحله فوق ، پاسخ ( پاسخ ها ی) مناسب و مورد انتظار را به کاربران مبنی بر حل مسئله مورد نظر ، ارائه می نماید. تعداد زیادی ازبرنامه ها ، پاسخ نهائی ( نتیجه ) خود را از طریق یک Textbox ، نمایش و در اختیار کاربر قرار می دهند . ، مثلا” اگر برنامه ای نوشته شده است که قصد محاسبه و نمایش میزان پرداخت ماهیانه یک وام دریافتی را داشته باشد ، می توان نتیجه بدست آمده (پرداخت ماهانه) را از طریق یک textbox ، ارائه تا پاسخی مناسب در ارتباط با مرحله خروجی یک برنامه، داده شده باشد . سایر برنامه ها ممکن است دارای وضعیتی بمراتب پیچیده تر باشند .مثلا” می توان برنامه ای را در نظر گرفت که نام ، آدرس ، شماره تلفن و سایر اقلام اطلاعاتی را از بانک اطلاعاتی خوانده و در ادامه آنها را بر روی صفحه نمایشگر ، نشان دهد. برنامه هائی اینچنین ، نیازمند شکل مناسبتری از نمایش خروجی بوده و نمی توان با استفاده از چند textbox به خواسته خود دست یافت ( ارائه یک خروجی مطلوب و انعطاف پذیر) در اینگونه موارد می بایست از راهکارهای مناسبتری استفاده گردد . مثلا” می توان از جداول خاصی بمنظور نمایش اطلاعات مورد نظر استفاده کرد .( استفاده از grid و یا List box که برنامه در صورت ضرورت آنان را تکمیل نماید ) . نکته مهمی که می بایست در رابطه با مرحله خروجی رعایت گردد ، آگاهی از این موضوع است که با توجه به نمایش نتایج خروجی برای کاربر، بخش فوق را می توان جزئی از بخش رابط کاربر یک نرم افزار در نظر گرفت . در زمان ورود اطلاعات ( مرحله ورودی ) از عناصر متفاوتی بمنظور اخذ اطلاعات توسط کاربر در بخش رابط استفاده می گردد ، در مرحله خروجی ، بخش رابط کاربر با کاربر بگونه ای دیگر مرتبط خواهد شد ( ارتباطی بمراتب غیر فعالتر نسبت به مرحله ورود اطلاعات ) .
مرحله پاکسازی ( Cleanup )
مرحله پاکسازی ، بمنظور خاتمه بخشیدن مودبانه یک برنامه، پس از تکمیل عملیات مربوطه است. می توان این مرحله را بعنوان مکمل مرحله مقداردهی اولیه در نظر گرفت .با اینکه تعداد زیادی از برنامه های ساده قادرند بسادگی و بدون انجام عملیات تکمیلی توسط برنامه نویس ، خاتمه یابند ولی برنامه های پیچیده زیادی نیازمند برخی کمک ها در این زمینه می باشند. مثلا” اگر

برنامه ای یک فایل Setup را بمنظور مقداردهی برخی از متغیرها در زمان مرحله مقداردهی اولیه ، خوانده باشد ، مرحله پاکسازی می تواند شامل بهنگام سازی آندسته از متغیرهای موجود در فایل Setup باشد که نشاندهنده آخرین اطلاعات کاربر است . مرحله پاکسازی ، اغلب شامل بستن فایل ها ( فایل های Setup و بانک اطلاعاتی) است . برخی برنامه ها میزان استفاد ، ذخیره می نمایند( ثبت مشخصات افرادیکه برنامه را اجراء نموده بهمراه سایر اطلاعات مرتبط نظیر تاریخ و زمان آغاز و توقف برنامه ، در خیلی از برنامه ها به امری ضروری تبدیل شده است ) .
یکی دیگر از انواع فایل های Log به فایل های ثبت خطاء برمی گردد( error log file ) . هدف این نوع از فایل ها ، ثبت اطلاعاتی در رابطه با هر نوع خطائی است که ممکن است در مدت زمان اجرای یک برنامه ، محقق گردد. برنامه نویسان با استفاده از محتویات این نوع فایل ها ، قادر به اشکال زدائی برنامه خواهند بود .
عملیات واقعی و مورد نظری که می بایست در مرحله پاکسازی ، انجام گردد ، به نیازهای یک برنامه بستگی خواهد داشت . معمولا” اگر در برخی برنامه ها عملیات خاصی را در مرحله مقدار دهی اولیه انجام می هیم ، می بایست برخی از عملیات متناظر با آنان را در مرحله پاکسازی انجام داد . باز نمودن و بستن فایل های مورد نیاز در یک برنامه ، نمونه ای متداول از دو مرحله فوق می باشد .
آیا هر برنامه شامل پنج مرحله گفته شده است؟
در پاسخ به سوال فوق می بایست با صراحت پاسخ منفی داده شود. در این راستا ، برنامه های متعددی وجود دارد که مثلا” به مراحل مقداردهی اولیه و یا پاکسازی ، نیاز نخواهند داشت . مراحل مقداردهی اولیه و پاکسازی در مرحله طراحی برنامه های پیچیده مورد توجه جدی قرار خواهند گرفت. بموازات افزایش تجربه در نوشتن برنامه ، شناخت مناسبی در این رابطه بوجود می آید( کدام برنامه به تمام مراحل پنج گانه نیاز و کدامیک نیاز ندارند).طراحان می بایست همواره یک مسئله برنامه نویسی را با فرض وجود پنج مرحله یاد شده ،دنبال نمائید . قطعا” حذف یک مرحله در زمان طراحی بمراتب ساده تر از نادیده گرفتن ! اولیه آن خواهد بود.

پالایش یک طرفه ( SidewaysRefinement )
همانگونه که قبلا” اشاره گردید ، ما علاقه مند به طراحی بالا به پای

ین می باشیم .( الگوریتم ماکرو بعنوان یک نقطه شروع در فرآیند طراحی برنامه) . پس از انتخاب رویکرد فوق ، می بایست شناخت مناسبی نسبت به مسئله ای که قصد حل آن وجود دارد ، ایجاد گردد. تا رسیدن به سطح میکرو( ارائه الگوریتم های میکرو) بمنظور حل مسئله مورد نظر راه زیادی را در پیش خواهیم داشت. بموازات حرکت از سطح مرور کلی برنامه به خصوصیات و ویژگی های یک برنامه ، می بایست دانش خود را نسبت به جرئیات مربوطه افزایش داد .
از پنج مرحله گفته شده ، می توان بمنظور نقطه شروع دید ماکرو خود در زمان فرآیند طراحی استفاده کرد. درادامه ، می توان هر یک از مراحل را بدقت بررسی تا جزئیات بیشتری در رابطه با مرحله مورد نظر ، مشخص گردد ( استخراج جزئیات لازم در رابطه با تحقق هر مرحله ) . فرآیند فوق ، ” پالایش یک طرفه ” ، نامیده می شود . در ادامه ، بمنظور شناخت مناسب فرآیند پالایش یک طرفه ، به بررسی یک نمونه می پردازیم .
فرض کنید ، کاربری دارای یک فایل بانک اطلاعاتی است که در آن تمام قرار ملاقات های وی ، ذخیره شده اند . قرار ملاقات ها در بانک اطلاعاتی با نظم و ترتیب خاص (تاریخ قرار ملاقات ) ذخیره شده اند . کاربر ، می خواهد قادر به مشاهده قرار ملاقات های خود بر اساس حروف الفبائی و بر اساس نام خانوادگی اشخاص مورد نظری که قصد ملاقات با وی را دارند ، باشد. چگونه می توان از پالایش یک طرفه ، بمنظور طراحی یک را ه حل استفاده کرد؟
پالایش یک طرفه مرحله مقدار دهی اولیه
می دانیم که کاربر دارای یک بانک اطلاعاتی شامل قرار ملاقات ها ، می باشد. ما همچنین می دانیم که کاربر می خواهد لیستی از قرار ملاقات های خود را بصورت مرتب شده و بر اساس نام خانوادگی مشاهده نماید . موارد فوق ، دید ماکروی ما از الگوریتم است . بنابراین ، در مرحله مقداردهی اولیه چه عملیاتی می بایست انجام داد ؟ واضح است که ما نیازمند باز نمودن بانک اطلاعاتی قرار ملاقات ها می باشیم . ما همچنین نیازمند یک فرم ( مثلا” یک فرم مبتنی بر VB.NET و یا فرم وب ) بمنظور نمایش نتایج پس از مرتب سازی قرار ملاقات ها ، خواهیم بود. ( فرض می شود از مکان بانک اطلاعاتی بر روی شبکه آگاهی داریم ، و می توان نام و رمز عبور کاربر را از بانک اطلاعاتی مربوطه بمحض آغاز اجرای برنامه توسط کاربر ، مشخص کرد) . با استفاده از اطلاعات فوق، اولین “پالایش یک طرفه ” ، بصورت زیر خواهد بود :

همانگونه که در شکل فوق ، مشاهده می گردد بموازات حرکت از سمت چپ بسمت راست ، جزئیات مربوطه افزایش خواهد یافت . شکل فوق ، پالایش یک طرفه ، لیستی از برنامه های جانبی و توابع مورد نیاز بمنظور انجام فعالیت های مربوطه در مرحله مقداردهی اولیه را نشان می دهد . هر روتین کوچک، مسئول انجام عملیاتی خاص خواهد بود .
شبه کد ( PseudoCode )
عملیات پالایش را می توان در رابطه با هر مرحله با استفاده از “شبه – کد ” ، دنبال کرد. شبه کد ،الگوریتمی برای بیان عملیاتی است که می بایست توسط یک روتیروتین IsValidUser بصورت زیر خواهد بود:
شبه کد روتین IsvalidUser
Is ValidUser()
If CurrentUserName Not in ValidUserList
Display Invalid User Error Message
Terminate Program

Else
Return ValidUserIDNumber
End

شبه کد ، عملیاتی را که یک روتین می بایست انجام دهد ، بدون اتکاء به گرامر یک زبان برنامه نویسی خاص ، تشریح می نماید. شبه کد ، زبانی مبتنی بر گرامری خاص نبوده و الگوریتمی از عملیات مورد نظر که می بایست توسط یک روتین انجام شود را مشخص می نماید. مزیت شبه کد


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
چهارشنبه هفدهم 6 1395
(0) نظر
برچسب ها :
تحقیق بررسی تأثیر تبلیغات بر فروش شرکتهای صنایع غذایی فایل ورد (word)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

  مقاله در مورد کاراموزی احداث ساختمان فلزی فایل ورد (word) دارای 37 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله در مورد کاراموزی احداث ساختمان فلزی فایل ورد (word)   کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله در مورد کاراموزی احداث ساختمان فلزی فایل ورد (word) ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله در مورد کاراموزی احداث ساختمان فلزی فایل ورد (word) :

کاراموزی احداث ساختمان فلزی

مقدمه :
دگرگونی در نظام آموزش رشته های فنی و مهندسی بسیار با اهمیت بوده و تأثیر شگرفی در ایجاد تحول در نظام صنعتی کشور خواهد داشت، خوشبختانه در عصرکنونی صنعت ساختمان سازی چنان پا به عرصه پیشرفت نهاده است که ساختمان های بسیار مرتفعی با اسکلت های بتونی یا فلزی در طرح ها و متدهای جدید در مدت زمان نه چندان طولانی ساخته و عرضه می شوند.

هرگز نمی توان بر این اصل استوار بود که تنها با قدرت تخیل و تفکر می توان اندیشه ای را تحقق بخشید و همچنین بدون در نظر گرفتن معلومات علمی و تفکر بر پایه علوم و تجربیات گذشتگان اذان داشت که می توان استادکار ماهری شد.
متأسفانه همانگونه که بر همه ما واضح و آشکار است تاکنون مدارس و مراکز فنی و حرفه ای آنقدرها که باید و شاید لازمه یک حرفه خاص است آن را مجهز به فنون عملی و تجربی براساس علوم نوین نکرده و گسترش نداده است تا مانند سایر کشورهای توسعه یافته صنعتی در تمام رشته های فنی دارای کتاب ها و منابع متعددی باشد.

موضوعی که هم اینک در قرن حاضر به درستی مورد حمایت اهل فن واقع می شود استفاده از منابع و مأخذهای ارزنده ای است که با به کارگیری آن در قسمت عملی می توان به تجربیات قابل توجهی نیز دست یافت ما این حرکت شایسته را لازمه آغاز رشد و تعالی در علم و پیوستن علم به عمل نیز می پنداریم.
شک نیست که این امر ما را با کاربردها و واقعیت های یک موضوع علمی خاص بیشتر آشنا کرده و جهت پیشبرد اهداف صنعتی ما را یاری خواهد نمود.
شناخت زمین مورد نظر جهت ساختمان سازی :

اصولا جهت ساختن یک ساختمان باید با زمان بندی مشخص و باتوجه به نقشه های لازم شروع بکار نمود. عموما قبل از هر چیز در ابتدا یک نقشه ساختمانی چه کوچک و چه بزرگ می بایست زمین مورد نظر را دقیقا شناسایی کرد و مقاومت آن را سنجید تا با در نظرگرفتن معیارهای استاندارد بتوان بر مبنای آن محل ستون ها و دیوارها و غیره را مشخص نمود.
در نقطه ای که قرار است ساختمان احداث گردد و نقشه ساختمان به مورد اجرا گذاشته شود زمین از لحاظ مقاومت کمال اهمیت را داراست زیرا یک ساختمان که روی زمین ساخته می شود زمین مورد نظر می بایستی مقاومت فشار مصالح و بارهای وارده را داشته باشد و سطح اتکائی زمین که فنداسیون ساختمان را تشکیل می دهد و فشارهای وارده بر فنداسیون و انتقال نیرو از فنداسیون به زمین تمام اینها از اصول ساختمان سازی می باشد که زمین باید در مقابل این عوامل بتواند تحمل نموده و ساختمان را سرپا نگه دارد و از نشست های احتمالی آن جلوگیری به عمل آورد.
زمین ها درکل دارای انواع مختلفی هستند که در احداث ساختمان بر روی آنها می بایست دقت بیشتری را به خرج داد از جمله زمین هایی که حتما بایستی به آنها دقت کرد تا ساختمان را روی آنها احداث نکرد زمین هایی هستند که توسط خاک ریزی و یا خاک دستی پر شده اند و یا زمین های ماسه ای و یا زمین هایی که مرغوبیت چندانی ندارند مانند زمین های رسی، البته زمین های رسی که خشک و بی آب و فشرده باشند جهت بنا گاهی مورد قبول واقع می شود.

خاک برداری :
نخستین گام جهت احداث ساختمان پیاده کردن نقشه اولیه می باشد به طوری که محل دقیق فنداسیون و ستون ها و دیوارها و عرض فنداسیون ها روی زمین به خوبی مشخص باشند لذا قبل از هر چیز باید زمین مورد نظر را دقیقا بازدید کرده و خاک های اضافی را برداشته و سطح همواری جهت گچ ریزی آماده کنیم ، جهت اجرای فنداسیون وگود برداری بایستی ابتدا کف را نیز تعیین نمود. یعنی اینکه ارتفاع کلیه نقاط مختلف پی را از سطح معلوم کرد که در ساختمان در حال احداث کلیه نقاط پی را باتوجه به سطح خیابان و نقطه BM ( پنج مارک ) تحویلی از طرف کارفرما 0 ,00 * قرار داده و مبنای شروع گود برداری و احداث پی را گذاشته.

همانطورکه در شکل نشان داده شده ، زمین مورد نظر پس از تعیین ابعاد و محل ستون ها و فنداسیون توسط گچ ریزی تعیین شده است و شروع به گود برداری کرده تا به که مورد نظر کف گودبرداری رسیده سپس زمین را رگلاز دستی کرده جهت آماده کردن برای بتن مکر و قالب بندی فنداسیون .
بتن مگر به قطر 10cm ریخته می شودکه دارای سیمان کم می باشد و نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که در هنگام گود برداری از طرف 20 الی25 سانتی متر بیشترگودبرداری شود برای اجرای راحتی کار فنداسیون و قالب بندی استفاده می شود.
عکس شماره 1

عکس شماره 2

قالب بندی :
پس از برداشت خاک سطح پی را کاملا یکدست و صاف می کنیم و شروع به قالب بندی کرده البته قالب بندی انواع مختلفی دارد ولی در احداث پی این ساختمان از قالب بندی آجری استفاده شده است. اصولا این نوع قالب بندی در پی های نقطه ای مورد استفاده قرار می گیرد و با دورگیری فنداسیون توسط قالب آجری قالب بندی را شروع می کنیم.
نحوه اجرای قالب بندی در این پروژه به صورت نواری بوده که جهت قالب بندی دیواره های فنداسیون از قالب چینی آجری استفاده شده است و داخل هرکدام از چشمه های قالب ها توسط خاک محلی « دپو » پرشده سپس آرماتوربندی و . . .

عکس شماره 3

عکس شماره 4

اجرای فنداسیون :
اساسا ساختن فنداسیون زمانی آغاز می شودکه کلیه کارهای پی کنی به اتمام رسیده و عمل قالب بندی را نیز بطور کامل انجام داده باشند.
اصولا اجرای فنداسیون برحسب نوع ساختمان و همچنین مصالح محلی و اقلیمی بسیار متفاوت است ولی چون ساختن فنداسیون از نظر مقاومت بستگی به نوع زمین دارد لذا در زمین های مختلف از فنداسیون هایی که ویژگی ها و مصالح شرایط مختص آن زمین را داراست استفاده می نمایند.

به عنوان مثال ، فنداسیون سازی در زمین های خوب و خشک از لحاظ مرغوب بودن نوع زمین بطوری است که می توان به راحتی از مصالحی نظیر آجر- سنگ- شفته و یا بتون مسلح که به سادگی قابل اجراء هستند استفاده نمود.
• موارد مهم در اجرای فنداسیون ها
در اجرای فنداسیون ها معمولا توصیه می شودکه تمام موارد را در نظرگرفته و سپس اقدام به اجرای فنداسیون مورد نظر نمایند که البته این نکات بصورت آئین نامه ای می تواند جهت یادآوری به این مسائل همیشه مدنظر باشد .
1 . نوع و اندازه فنداسیون بستگی به مقدار بار و نوع زمین دارد.
2 . مقاومت واقعی هر زمین می بایست با آزمایش دقیق انجام پذیرد.
3 . خاک رس خاک خوبی است به شرط آنکه مرطوب نبوده و ضخامت آن در حدود 300 سانتیمتر باشد.
4 . زمین های رسی را بایستی از رطوبت زیاد و یخبندان محافظت نمود.
5 . در فنداسیون هایی که با فرم های پله ایی ساخته می شوند می توان مقدار زیادی مصالح را صرفه جویی کرد.
6 . کف فنداسیون ها می بایست در عمقی قرارگیرد که هوای سرد خارج هیچ تأثیری برآن نگذارد و از خطر یخ زدگی محافظت شود.
7 زمانی فنداسیون مقاومی خواهیم داشت که بتون داخل آن کاملا متراکم شده باشد یعنی اینکه فنداسیون های بتونی به خوبی می بایست ویبره گردد.
8 . چنانچه درکنار ساختمان ساخته شده ایی گود برداری شود باید حتما ساختمان موجود را جهت اطمینان بیشتر با شمع بندی صحیح و اصولی نگاه داشت.

شکل شماره 5

شکل شماره 6

اهمیت فنداسیون در ساختمان فلزی :
نقش فنداسیون در ساختمان اصولا منتقل کردن نیروهای وارده قسمت فوقانی به پایین ترین نقطه ساختمان که همان زمین است می باشد.
به عبارت کلی تر به خاطر اینکه بارهای ایجاد شده در یک ساختمان بطور منظم و یکنواخت به زمین انتقال یابد و از فروپاشی یک ساختمان جلوگیری به عمل آید از فنداسیون ها و شالوده های مسلح که با فولاد همراه می باشند استفاده کرد.

مسلح کردن فنداسیون ها :
چون بیشتر نیروها در ساختمان های فلزی توسط ستون های فلزی مستقیما به فنداسیون وارد می شود، لذا نحوه بتون ریزی و قرارگرفتن فولادهای آن بطور صحیح بسیار با اهمیت است.
چرا که بتون ریخته شده در فنداسیون در مقابل نیروهای کشش ضعیف بوده و در محل الیاف کششی ممکن است ترک های متعددی را بوجود آورد به همین جهت برای جلوگیری از ترک برداشتن بتون در محل تارهای کشش از میله گردهای فولادی به شکل مشبک استفاده می کنند.

شناژها :

برای اینکه فنداسیون ها به یکدیگر اتصال کامل داشته باشند و در موقع نشست های احتمالی و یا تکان های ناگهانی هیچ گونه حادثه ای بوجود نیاید فنداسیون ها را به وسیله رابط های بتونی که اصطلاحا شناژ نامیده می شود به یکدیگر متصل می سازنند.
به عبارت دیگر شناژها فنداسیون هایی هستند بصورت نواری که کلیه فنداسیون های تک ستونی به هم مربوط نموده و جنس آن معمولا از بتون مسلح می باشدکه عمدتا جهت ایجاد اطمینان بیشتر و افزایش مقاومت ساختمان در مقابل نیروهای افقی و تکان دهنده از قبیل زلزله و حرکت های ناشی از بادهای تند و غیره می باشد.
1 شناژها در ساختمان عموما برای ارتباط با فنداسیون است تا بتوانند نیروهای وارده را به صورت یکنواخت به زمین منتقل کنند و اجرای شناژ برای جلوگیری از پیچیدگی فنداسیون در اثر بادهای جانبی مثل : زلزله .
2 . شکل گیری مثبت را به صورت مورب شدت خاموت ها و میلگردها با هم به فواصل ( در شناژ 20 تا 25 Cm ) و نزدیک ستون ها فنداسیون ها به اندازه 10 cm انجام می شود.
در عکس های ذیل نمونه بافت شناژها و فنداسیون ها را ملاحظه می کنید :

شکل شماره 7

شکل شماره 8

نکته ای که باید در اجرای میکروها توجه کرد این است که تمامی میلگردها و فنداسیون باید به میکرو دیگر قلاب شوند و انتهای کلیه میلگردهای شناژ یا فنداسیون به صورت قلاب وار بوده است.

طرز قرار گرفتن بولت در فنداسیون و تراز کردن بیس پلت :
ستون های یک ساختمان اسکلت فلزی، نقش انتقال دهنده بارهای وارد شده را به فنداسیون ( به صورت نیروهای فشاری، کششی، برشی یا لنگر خمشی) به عهده دارند. در این میان ، ستون فلزی با صفحه ای فلزی که از یک سو با ستون و از سوی دیگر با بتن درگیر شده است روی فنداسیون قرار می گیرد.

توجه به اینکه ستون فلزی به علت مقاومت بسیار زیاد تنش های بزرگی را تحمل می کند و بتن قابلیت تحمل این تنش ها را ندارد بنابراین صفحه ستون واسطه ای است که ضمن افزایش سطح تماس ستون با پی، سبب می گردد توزیع نیروهای ستون در حد قابل تحمل برای بتن باشد.
کار اتصال صفحه زیر ستونی با بتن به وسیله میله مهار ( بولت Bolt ) صورت می گیرد و برای ایجاد اتصال، انتهای آن را خم می کنیم و مقدار طول بولت را محاسبه تعیین می کند. تعداد بولت ها بسته به نوع کار از دو عدد به بالا تغییر می کند، حداقل قطر این میله های مهاری میلگرد نمره 20 است ، درحالی که صفحه تنها فشار را تحمل می کند، بولت نقش عمده ای ندارد و تنها پایه را در محل خود ثابت نگه می دارد.
نکته مهم هنگام نصب ستون بر روی صفحه تقسیم فشار این است که حتما انتهای ستون سن

گ خورده و صاف باشد تا تمام نقاط مقطع ستون بر روی صفحه بیس پلیت بنشیند و عمل انتقال نیرو به خوبی انجام پذیرد از آنجا که علاوه بر فشار، لنگر نیز بر صفحه زیر ستونی وارد می شود، طول بولت باید به اندازه ای باشدکه کشش وارد شده را تحمل نماید که این امر با محاسبه تعیین خواهد شد.
شکل شماره 9

انواع اتصال ستون به شالوده :
جزئیات اتصال ستون فلزی به شالوده بتنی به نیروی موجود در پای ستون بستگی دارد. در ستون با انتهای مفصلی فقط نیروی فشاری و برشی از ستون به شالوده منتقل می شوند. اگر بخواهیم لنگر خمشی را نیز به شالوده منتقل نماییم، درآن صورت نیاز به طرح اتصال مناسب برای این کار خواهیم داشت که اتصال گیردار خوانده می شود.
روش نصب پیچ های مهاری :
به طورکلی، دو روش برای نصب پیچ های مهاری وجود دارد :
الف . نصب پیچ های مهاری در موقع بتن ریزی شالوده ها :
در این روش، پیچ ها را در محل های تعیین شده قرار می دهند و موقعیت آنها را به وسیله مناسبی تثبیت می کنند؛ سپس اطرافشان را با بتن می پوشانند. روش های گوناگونی برای تثبیت پیچ های مهاری در محل خود وجود دارد که صورت زیر توضیح خواهم داد.
روش اول :
ابتدا به وسیله صفحه ای نازک مشابه با ورق کف ستونی که شابلن یا الگو نامیده می شود. قسمت فوقانی بولت و قسمت پایین را به وسیله نبشی به یکدیگر می بندیم تا مجموعه ای بدون تغییرشکل به دست آید، آنگاه محورهای طولی و عرضی صفحه الگو را با مداد رنگی ( گچ و یا رنگ ) مشخص می کنیم؛ سپس به وسیله ریسمان کار یا دوربیت تئودولیت با میخ های کنترل محورکلی فنداسیون را در جهت های طولی و عرضی به دست می آوریم و به کمک شخصی با تجربه در

موقعیت مناسب آن قرار می دهیم. ( محور طولی و عرضی صفحه شابلن بر محور طولی و عرضی کلی فنداسیون منطبق می شود و در ارتفاع صحیح و به صورت کاملا تراز نصب می گردد ). سپس به وسیله قطعات آرماتور آن را به میلگردهای شبکه آرماتور فنداسیون یا به قطعات ورقی ( که در بتن قرار داده اند ) جوش ( مونتاژ ) داده می شود ،


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
چهارشنبه هفدهم 6 1395
(0) نظر
برچسب ها :
مقاله ‌‌یافته های جدید در مدیریت گلخانه فایل ورد (word)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

توجه : این پروژه به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

  پاورپوینت حلقه ها فایل ورد (word) دارای 14 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت حلقه ها فایل ورد (word)   کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است


لطفا به نکات زیر در هنگام خرید

دانلود پاورپوینت حلقه ها

توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه 

دانلود پاورپوینت حلقه ها

قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 12 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد

4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار داده نشده است


بخشی از متن پاورپوینت حلقه ها فایل ورد (word) :

اسلاید 1 :

1- حلقه ی تکرار For; next

برای اجرای دستورهای مشخصی از برنامه ها به دفعات معین از ساختار حلقه ی

for … next کمک بگیرید. هنگامی حلقه ی for … next  را به کار می بریم

که تعداد دفعات تکرار مشخص باشد.

شکل کلی این دستور به صورت زیر است :

For intcounter = intstart to intend

مجموعه دستورها

next

اسلاید 2 :

شرط condition در حلقه Do می تواند هر عبارت یا متغییر منطقی باشد

که True یا False بر میگردد.

نوع حلقه Do  به محل کاربرد آن بستگی دارد. تفاوت انواع حلقه های Do

 از این قرار است :

*** محل بررسی شرط حلقه : اگر شرط حلقه در ابتدای آن

          بررسی شود،ممکن است که هرگز حلقه اجرا نشود.اما اگر

          بررسی حلقه در انتهای آن صورت گیرد،حلقه حداقل یک بار

          اجرا میشود  ، چون ویژوال بیسیک فقط  بعد از اجرای حلقه

          است که شرط را بررسی خواهد کرد.

*** خصلت بررسی حلقه : حلقه هایی که While دارند، تا

         زمانیکه شرط درست استاجرا میشوند، ولی در حلقه های

          Until، اگر شرط درست شود، اجرای حلقه پایان خواهدیافت.

 


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
چهارشنبه هفدهم 6 1395
(0) نظر
برچسب ها :
مقاله ناکثین (حزب پیمان شکن) فایل ورد (word)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

  مقاله دیپلماسی و تحکیم قدرت ملی جمهوری اسلامی ایران در هندسه قدرت نظام جهانی فایل ورد (word) دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله دیپلماسی و تحکیم قدرت ملی جمهوری اسلامی ایران در هندسه قدرت نظام جهانی فایل ورد (word)   کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله دیپلماسی و تحکیم قدرت ملی جمهوری اسلامی ایران در هندسه قدرت نظام جهانی فایل ورد (word) ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله دیپلماسی و تحکیم قدرت ملی جمهوری اسلامی ایران در هندسه قدرت نظام جهانی فایل ورد (word) :

چکیده

دیپلماسی مهمترین شاخصه سیاست خارجی کشورهاست که در طول تاریخ ظهور دولتها، تحولات گوناگونی در شکل، محتوا و ساختار آن پدید آمده است. با ظهور و گسترش رسانهها و شکسته شدن اسطوره جغرافیا، تحول مفهومی شگرفی در شکل و معنای دیپلماسی پدیدار شده است. امروزه فرایند جهانیشدن وجوه گوناگونی دارد که بر تمامی جنبههای زندگی بشر تأثیرات بسیار زیادی داشته است که حوزه دیپلماسی و سیاست خارجی نیز از این تحولات مستثنی نبوده است. روی آوردن به دیپلماسی مطلوب و منفعت محور که به تأمین قدرت ملی میپردازد، نیازمند تصمیمگیری در سطح کلان و آگاهی از جهان پیرامونی و هدایت بخشهای غیردولتی به منظور تولید و تأمین ثروت اقتصادی میباشد و دولت جمهوری اسلامی منطبق بر سند چشم انداز 1404 میتواند با بهرهگیری از فرصتهایی که جهانی-شدن در اختیار کشورها قرار داده، قدرت ملی کشور را افزایش داده و امنیت ملی را با استفاده از ابزار دیپلماسی در خارج از کشور و رفاه عمومی در داخل را تأمین نماید.لذا ما در این پژوهش برآنیم تا به بررسی نقش دیپلماسی در تحکیم قدرت ملی جمهوری اسلامی ایران در هندسه قدرت نظام جهانی بپردازیم.

واژههای کلیدی: دیپلماسی، قدرت ملی، سیاست خارجی، نظام جهانی

مقدمه

جمهوری اسلامی ایران هم اکنون در موقعیتی است که با قدرت های بین المللی بر سر مسـائـل هستـه ای و نیز جغرافیای نفوذ در عراق، افغانستان، لبنان، فلسطین و دیگر کشورهای منطقه با قدرت های بین المللی رقابت و چانه زنی می کند و از تـوانـایی ایجاد ائتلاف منطقه ای برخوردار است، ایجـاد روابط استـراتـژیـک بـا سـوریـه و عراق، از مهم ترین دلایل توانایی جمهوری اسلامی ایران در رهبری و مدیریت مسائل و بحران های منطقه ای است. چنین قدرتی حتی از ادوات لازم برای حضور در قاره آمریکا، اروپا و آفریقا و ایجاد روابط استراتژیک در دیگر مناطق جهان برخوردار است.مفاهیم قدرت ملی و منافع ملی از محوری ترین و بنیادیترین مفاهیم علم سیاست و روابط بینالملل به شمار میروند. در فرمولبندی مفهوم قدرت ملی به عنوان یک کلیت، همواره ربط وثیق فیمابین اجزای آن و تأثیر و تأثر متقابل بین عوامل قدرت مد نظر بوده است. امروزه در عصر آکواریومی شدن جهان و غالب شدن سیاست اندیشهمند و شبکهای که از قابلیت تبیین بیشتری نسبت به سیاست واقعی در مورد تحولات حادث در عرصه بینالمللی برخوردار است، در قالب قدرت هوشمند، اجزای سخت افزاری و نرم افزاری قدرت چنان در هم آمیخته و کارکردشان موکول به یکدیگر شده که در این راستا مؤلفههایی چون دیپلماسی که از جلوهای چندوجهی برخوردار است، نقشی محوری را در ارتقای قدرت ملی کشورها و در سلسله مراتب هرم قدرت جهانی ایفا مینمایند. با توجه به تدوین و ابلاغ سند چشم انداز بیست ساله کشور و تعیین اولویتهای دیپلماسی ایران و این امر که شرط لازم برای توسعه یافتگی و ارتقای توان ملی کشور، تقویت و نتیجه محور کردن سیاست خارجی فرض شده و در صورت اجرای دقیق و توأم با ابتکار و انسجام لازم این اولویتها، میتوان از پارادوکس قدرت تحقق نیافته اجتناب نمود. همچنین با مد نظر داشتن مدیریت جدید جهانی و حضور خردمندانه در عرصه رقابت جهانی و گسترش بازیگران غیردولتی از یک سو و از طرف دیگر اتخاذ دیپلماسی هدف محور و تیزبین میتوان در راستای اهداف کشور و ارتقای قدرت ملی گام برداشت. باید درنظر داشت که همبستگی مفهومی بین » امنیت و توسعه« و تأثیر سیاست داخلی و مؤلفههای قدرت درونی بر سیاست خارجی یک کشور امری مفروض و روشن است که در واقع دالّ بر این است که سیاست خارجی به نوعی ادامه سیاست داخلی است و تأثیر و تأثر متقابل فیمابین عوامل قدرت و گذر از فضای امنیتی به فضای ماورای امنیتی از مؤلفههای مهم روی آوردن به چنین سیاستی میباشد. مهمترین عامل قدرت ملی، کیفیت و نحوه بهکارگیری دیپلماسی است. هرچند که عاملی بیثبات میباشد و میتوان گفت که سایر عوامل تعیین کننده قدرت ملی به منزله مواد خامی هستند که قدرت ملی از آن به وجود میآید. دیپلماسی مغز متفکر قدرت ملی است، همان گونه که روحیه ملی نیز، روح آن است. دولت ها باید به کیفیت دیپلماسی خود به عنوان کاتالیزوری برای عوامل مختلفی که قدرت آنها را تشکیل میدهد، متکی باشند. اتکا بر سنت و نهادها، به جای تکیه بر ظهور گاه و بیگاه افراد برجسته، تداوم کیفیت دیپلماسی را به بهترین نحوی تضمین میکند.)«سیف زاده، (220 : 1384 محققین توسعه صلح آمریکا عقیده دارند که » انقلاب عظیم بعدی در عرصه دیپلماسی رخ خواهد داد. ایالات متحده از دهه شصت، انقلاب در امور بازرگانی را تجربه کرده و از اواخر دهه هفتاد انقلاب در امور نظامی را شاهد بوده است و اینک زمان انقلاب در عرصه امور دیپلماتیک فرا رسیده است.(بیات، (106 : 1385 جهانیشدن جدید، ساختارهای کلاسیک و سنتی در همه عرصهها از جمله دیپلماسی را متحول ساخته است. این تحول به معنای پایان تمام پدیدههای سنتی دیپلماتیک نیست ولی مفاهیم، روشها و ساختارهای جدیدی از مناسبات دیپلماتیک را مطرح ساخته است. برخلاف دیپلماسی سنتی که ملک طلق دولتها بوده، روابط دیپلماتیک در دوران پست مدرن دچار گسستگی و پیچیدگیهای فزایندهای شده است.(سجادپور، 21 : 1383و( 157 عصر اطلاعات، دیپلماسی کلاسیک را که مبتنی بر سیاست واقعی و قدرت سخت بود، دچار چالش کرده و لذا دیپلماسی نوینی مبتنی بر سیاست اندیشهمند در حال شکلگیری است. شکلگیری فضای مجازی، فضای اندیشه و فضای اطلاعات بازتاب تحولات و تغییرات تکنولوژیک، نهادی و هنجاری در عصر سیاست جهانی است.(وحیدی، (362 :1386 هر کشوری با وفق دادن دیپلماسی خود در این عرصه پرگزینه و به شدت رقابتی سعی در بهدست آوردن بیشترین بهره را دارد که کشور ایران با درنظر گرفتن این تحولات عظیم در عرصه جهانی که البته نیازمند اتخاذ سیاست هوشمند و آگاهانه میباشد،

نمیتواند نسبت به این مسائل حتی به منظور بقای خود بیتفاوت باشد تا چه رسد به اینکه بخواهد قدرت ملی خود را در عرصه رقابت تنگاتنگ بین فناوری، اقتصاد و منافع، ارتقا بخشد. اگر دیپلماسی را ترجمه درخشندگی قدرت ملی و منطقه ای کشورمان برای دیگران تصور بدانیم، در ایـن صـورت زبـان دیپلمـاسـی برای بیان چنین ویژگی ها و عناصر قدرت بسیار تعیین کننده خواهد بـود، چـه بسـا قـدرتـی کـه بـه سبـب ناکارآمدی دیپلمات هایش، پیام خود را به خوبی به مخاطب تفهیم نکرده باشد و چه بسا کشورهایی که با وجود آنکه از عناصر واقعی قدرت بهره لازم را نداشته اند با کمک تجربه و لیاقت دیپلمات های خود، اهداف و امیال خود را به مخاطبان خود تحمیل کرده و یا نقش مؤثری در تأمین منافع ملی خود برداشته اند، دیپلماسی از این منظر، نقش بسیار مهمی برای بیان چهره واقعی قدرت و اقتدار یک کشور دارد.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
چهارشنبه هفدهم 6 1395
(0) نظر
برچسب ها :
مقاله سیستم حقوق و دستمزد شرکت خوشگوار فایل ورد (word)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

  تحقیق فرش ایران از آغاز تا به امروز فایل ورد (word) دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقیق فرش ایران از آغاز تا به امروز فایل ورد (word)   کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی تحقیق فرش ایران از آغاز تا به امروز فایل ورد (word) ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن تحقیق فرش ایران از آغاز تا به امروز فایل ورد (word) :

هوشنگ پادشاه ایران اولین کسی بود کهدر ملک خویش آهن آورد و برای صناعات از آن ابزار ساخت و بفرمود تا حیوانات درنده را بکشند و از پوست آنان لباس و فرش تهیه کنند.
حسب روایات تاریخی، زندگی هوشنگ پادشاه ایران زمین به بیش از دو هزار سال پیش از میلات مسیح باز میگردد و در آنها به استفاده از پوست حیوانات به عنوان فرش اشاره شده است.
میتوان چنین نتیجه گرفت که از پوست حیوانات به عنوان فرش استفاده میشد یا اینکه از پشم و موی آنها فرش میبافتند.
این تاکید تاریخی میتواند مؤید تاریخ چهار هزار ساله فرش در ایران باشد. در متون تاریخی آمده است: از سال پنجاهم تا صدم بگفت تا ابریشم، پنبه و کتان و دیگر رستنیها را بریسند و ببافند و رنگ کنند. همان گونه که از این متون برمیآید هنگامی که ایرانیان عهد جمشید با مفاهیمی چون عدالت، ظلم، سلاح، کاشت، برداشت، پرورش کرم ابریشم و بافت و رنگرزی آشنا میشوند، به یقین در فرشبافی به مرحلهای از رشد رسیدهاند که آن را با شکلی مشخص ببافند و براساس علائق، سلیقهها، آروزها و تفاوتهای قومی، رنگ آن را تعیین کنند.
فرش ایران همواره یکی از مهمترین مسائل مورد علاقه شرق شناسان بوده است. اولین کشفیاتی که دال بر وجود هنر قالیبافی در عهد مفرع است. یافتن کارد قالیبافی از گورهای عصر مفرغ در ترکمنستان و شمال ایران است.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
چهارشنبه هفدهم 6 1395
(0) نظر
برچسب ها :
تحقیق خود شناسی فایل ورد (word)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

  مقاله هیدرولیک فایل ورد (word) دارای 66 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله هیدرولیک فایل ورد (word)   کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : توضیحات زیر بخشی از متن اصلی می باشد که بدون قالب و فرمت بندی کپی شده است

بخشی از فهرست مطالب پروژه مقاله هیدرولیک فایل ورد (word)

درباره هیدرولیک  
قانون پاسکال:  
فشار  
تعیین فشار کاری سیستم  
فشارهای نامی در هیدرولیک (bar )  
فشار کاری سیستمهای هیدرولیک متداول(bar)  
واحد PSI  
قوانین پایه در هیدرولیک:  
کاربرد هیدرولیک و پنوماتیک  
کاربرد هیدرولیک و پنوماتیک  
مزایای سیستم هیدرولیک نسبت به سایر سیستم های مکانیکی و ;  
پمپ های هیدرولیکی  
نحوه انتخاب پمپهای هیدرولیک  
دسته بندی پمپ ها  
پمپ ها با جابه جایی مثبت از نظر ساختمان :  
پمپ ها با جابه جایی مثبت از نظر میزان جابه جایی :  
پمپ های دنده ای  
پمپ ها ی دنده ای :  
1- دنده خارجی  
2– دنده داخلی  
3- پمپ های گوشواره ای  
4- پمپ های پیچی   
5- پمپ های ژیروتور  
پمپ های پره ای :  
پمپ های پیستونی  
پمپ های پیستونی محوری با محور خمیده  
پمپ های پیستونی محوری با صفحه زاویه گیر  
پمپ های پیستونی شعاعی   
پمپ های پلانچر  
راندمان پمپ ها  
کاربرد پمپ ها در سیستم های هیدرولیک  
مدار Unloading  پمپ  
عیب یابی  
طراحی و آنالیز مدار  
الف) مدارهای متداول (پایه)  
ب) مدارهای خاص  
مدار سیستم لودر  
مدار سیستم وینچ  
مدار سیستم چوب خرد کن  
راه اندازی  
فلاشینگ سیستمهای نو:  
راه اندازی پمپ:  
راه اندازی سیلندر:  
بررسی خطاهای احتمالی نصب  
دیگر اجزای سیستم هیدرولیک  
مشکلات اساسی در ارتباط با سیلندرهای هیدرولیک  
محاسبات نیرو و سرعت سیلندر  
مدار کنترل سرعت سیلندرهای هیدرولیک  
مدار حرکت سنکرون سیلندر  
سیستمهای انتقال قدرت هیدروستاتیک  
سیستم محرک پمپ  
شیرهای پروپورشنال و سروو  
مخزن روغن  
ابعاد مخزن:  
شیرهای کنترل جهت  
1)شیرهای راه دهنده  
تعاریف اولیه شیر:  
تحریک شیر:  
2) شیرهای قطع و وصل  
3) شیرهای یکسو کننده  
شیرهای کنترل جریان  
کنترل سرعت سیلندر توسط روش  
هیدروموتور  
کاربرد شیرهای کنترل فشار در مدار هیدروموتور جهت حفاظت از  
محاسبات گشتاور، سرعت و توان  
تعیین گشتاور و سایز هیدروموتور  
تعیین سرعت دوران و دبی هیدروموتور:  
تعیین توان هیدروموتور :  
مدارهای کنترل هیدروموتورها  
سیستم ترمز  
ارتباط سری و موازی  
پمپ اصلی و پمپ جبران کننده  
کولر روغن:  
هیتر:  
فاکتورهای اصلی انتخاب مبدلهای حرارتی:  
اندازه گیری (فشار-دبی و دما)  
فشار سنج:  
دبی سنج :  
تعیین دبی پمپ بدون دبی سنج:  
دما سنج:  
سیلینگهای دینامیکی  
سیلینگهای دینامیکی  
انواع سیلینگها:  
پکینگهای فشاری فنجانی (L شکل)  
آکومولاتورها  
مدارهای کاربردی آکومولاتور  
لوله، شلنگ و اتصالات  
فیلترها  
منبع:  

درباره هیدرولیک

توسعه علم هیدرولیک زمانی شروع شد که پاسکال دانشمند فرانسوی قوانین مربوط به فشار را کشف کرد(1650 میلادی) و هیدرولیک را به عنوان یک علم نوین پایه گذاری نمود. از آن تاریخ به بعد دوران شکوفایی هیدرولیک پدید آمد و این علم به نحو چشمگیری وارد بازار گردید. امروزه هیدرولیک در ساختمان ماشین آلات صنعتی، کشاورزی، راهسازی، هواپیمایی، کشتی سازی، اتوموبیلسازی، ماشینهای ابزار، تاسیسات صنایع سنگین، معدن و . . . در مقیاس وسیعی استفاده میشود و روز به روز نیز افزایش میابد

هیدرولیک فن آوری تولید، کنترل و انتقال قدرت توسط سیال تحت فشار است. بطور کلی یک سیستم هیدرولیک چهار کار اساسی انجام میدهد

تبدیل انرژی مکانیکی به قدرت سیال تحت فشار بوسیله پمپها
انتقال سیال تا نقاط مورد نظر توسط لوله ها و شلنگها
کنترل فشار، جهت و جریان سیال توسط شیرها
انجام کار توسط عملگرها


قانون پاسکال

قانون پاسکال پایه هیدرولیک نوین است. این قانون بیان میکند که فشار وارده به هر نقطه از یک مایع محدود بطور مساوی در تمام جهات منتقل شده و با نیروی مساوی بر رو سطوح مساوی اثر میکند

فشار

فشار نتیجه مقاومت در مقابل حرکت سیال میباشد. برای محاسبه ریاضی فشار، نیرو را بر سطح تقسیم مینمایند. واحد فشار “بار” میباشد. در هیدرولیک عملی معمولا کیلوگرم بر سانتی متر مربع  برابر یک بار است. برای مثال اگر نیروی مقاوم در یک سیلندر هیدرولیک با قطر پیستون 20cm برابر 5000kgf باشد، فشار ایجاد شده در پشت سیلندر از رابطه زیر حساب میشود

Pressure (bar)=Force( kgf)/Area (cm2)

diameter=10cm >> Area=314cm2 >> pressure= 5000/314=15.9 bar

تعیین فشار کاری سیستم

برای تعیین سطح فشار در یک سیستم هیدرولیک باید در نظر داشت که با بالا بردن فشار میتوان از المانهای هیدرولیکی کوچکتری برای رسیدن به تناژ مورد نظر، استفاده نمود. همچنین قطر لوله ها را میتوان کوچکتر انتخاب نمود. در نتیجه، هزینه ساخت سیستم کاهش می یابد. از طرف دیگر با افزایش فشار،  دمای روغن در سیستم زودتر افزایش میابد، نشتی ها بیشتر و اصطکاک و سایش نیز افزایش میابد. در نتیجه فاصله انجام سرویسها باید کوتاهتر شود. همچنین نویز و پیکهای فشاری نیز افزایش یافته و خواص مطلوب دینامیکی سیستم کاهش می یابد.

فشارهای نامی در هیدرولیک (bar )

فشار کاری سیستمهای هیدرولیک متداول(bar)

20-

ماشینهای ابزار

100-

پرسها

200-

ماشینهای تزریق پلاستیک

50-

کشتی سازی

50-

هواپیما سازی

100-

ماشین آلات کشاورزی

100-

ماشینهای راهسازی

100-

وسایل نقلیه تجاری

100-

نورد کاری

واحد PSI

از واحدهای متداول فشارPSI میباشد. یک PSI معادل یک پوند نیرو بر اینچ مربع میباشد

برای تبدیل PSI به bar ، مقدار فشار مورد نظر را در 0068  ( تقریبا 007 )ضرب نمائید. برای مثال 1000PSI معادل 68bar میباشد

برای تبدیل bar به PSI ، مقدار فشار را در 147 ضرب نمائید. برای مثال 100bar معادل 1470PSI میباشد

قوانین پایه در هیدرولیک

سیال تحت فشار همواره مسیر با مقاومت کمتر را برای عبور انتخاب میکند
پمپ تولید دبی میکند نه فشار
فشار تنها در برابر مقاومت یک مانع ایجاد میشود

اصول کلیدی فوق اگرچه ساده به نظر میرسند ولی پایه واساس علم هیدرولیک میباشند. با داشتن درک صحیحی از این قوانین به راحتی میتوان حرکت سیال در خطوط انتقال را دنبال و عملکرد سیستم را تحلیل نمود

کاربرد هیدرولیک و پنوماتیک

سیستم هیدرولیک در موارد زیر کاربرد دارد

1 در صنعت کشاورزی : که کشاورزدر ضمن راندن تراکتور می تواند

از توان سیال استفاده کند و همچنین در دستگاه های نظیر خرمن کوب وکمباین

وکلوخ شکن و میوه چین و ماشین حفاری و بیل مکانیکی

2 در خودرو سازی : تر مز هیدرولیک و فرمان هیدرولیک و تنظیم پنوماتیکی صندلی و همچنین در مراحل ساخت بدنه و شکل دادن به ورق خودرو که از پرسهای با تنهای مختلف استفاده می شود

3 در صنا یع هوای خلبان با کمک این سیستم ارابه های فرود و شهپرها و سکانهای عمودی وبالا برها و با لچه ها را مهار می کند و بدنه هوا پیما هم با پرسهای کششی ساخته می شود

و جالب است که برای تست اینکه بدانند بدنه هواپیما سوراخ نشده باشد فشار باد را بین جداره های بدنه قرار میدهند در صورتی افت فشار داشتیم می فهمیم که جای از بدنه سوراخ است

کاربرد هیدرولیک و پنوماتیک

 1تست باد چرخها که 300 بار فشار است

2تست کلیه سیستم هیدرولیک هواپیما

3 تست بدنه هواپیما

4 دستگاه میول که برای تست هیدرولیک هواپیمای F

4.صنایع دفاعی : در هدایت تانک نفر بر و هدایت موشک و در ناوها هدایت ناو و ;

5صنایع غذای: کنسرو سازی و ظروف یکبار مصرف و ;

6 صتایع چوب : برش الوار و پردا خت سطوح مبلها

7 جا به جای مواد (لیفتراک و جرثقیل و .)

8ماشین تراشکاری و CNC و نظیر این دستگاه ها

9صنایع دریای : بالا کشیدن تور از آب و کشیدن کشتی به ساحل و ;

10 معدن : در ماشینهای معدن

11 در صنایع بسته بندی : پر کن شیشه ها ی نوشابه و ماشین چسب زنی و لفاف پیچی

12 کا غذ سازی : در این صنعت خمیر کاغذ باید از غلتک ها بگذرد و مهمترین هیدرولیک و پنوماتیک تنظیم غلطک ها است

13 صنعت نفت : پالا یشگاه ها

14 صنایع پلاستیک

15 صنعت چاپ

16 راه آهن : تر مز قطارودر بهای اتوماتیک جدید

17 لاستیک

18 . صنعت فولاد : فشار زیاد برای کشش آهن و یا فلز دیکر و تخلیه کوره ها که در ذوب آهن و فولاد مبارکه و..  که شاهد آن هستید

19 . نساجی

مزایای سیستم هیدرولیک نسبت به سایر سیستم های مکانیکی و ;

 1طراحی ساده

2قابلیت افزایش نیرو

3 سادگی و دقت کنترل

4 انعطاف پذیری

5 راندمان بالا

6اطمینان

 در سیستم های هیدرولیک و نیوماتیک نسبت به سایر سیستمهای مکانیکی قطعات محرک کمتری وجود دارد و میتوان در هر نقطه به حرکتهای خطی یا دورانی با قدرت بالا و کنترل مناسب دست یافت ، چون انتقال قدرت توسط جریان سیال پر فشار در خطوط انتقال (لوله ها و شیلنگ ها) صورت میگیرد ولی در سیستمهای مکانیکی دیگر برای انتقال قدرت از اجزایی مانند بادامک ، چرخ دنده ، گاردان ، اهرم ، کلاچ و; استفاده میکنند

در این سیستمها میتوان با اعمال نیروی کم به نیروی بالا و دقیق دست یافت همچنین میتوان نیروهای بزرگ خروجی را با اعمال نیروی کمی (مانند بازو بسته کردن شیرها و ;) کنترل نمود

 استفاده از شیلنگ های انعطاف پذیر ،  سیستم های هیدرولیک و نیوماتیک را به سیستمهای انعطاف پذیری تبدیل میکند که در آنها از محدودیتهای مکانی که برای نصب سیستمهای دیگر به چشم می خورد خبری نیست.  سیستم های هیدرولیک و نیوماتیک به خاطر اصطکاک کم و هزینه پایین از راندمان بالایی برخوردار هستند همچنین با استفاده از شیرهای اطمینان و سوئیچهای فشاری و حرارتی میتوان سیستمی مقاوم در برابر بارهای ناگهانی ، حرارت یا فشار بیش از حد ساخت که نشان از اطمینان بالای این سیستمها دارد

برای انتقال قدرت به یک سیال تحت فشار (تراکم پذیر یا  تراکم ناپذیر) احتیاج داریم که توسط  پمپ های هیدرولیک میتوان نیروی مکانیکی را تبدیل به قدرت سیال تحت فشار نمود. مرحله بعد انتقال نیرو به نقطه دلخواه است که این وظیفه را لوله ها، شیلنگ ها و بست ها به عهده میگیرند

بعد از کنترل فشار و تعیین جهت جریان توسط شیرها سیال تحت فشار به سمت عملگرها (سیلندرها یا موتورهای هیدرولیک ) هدایت میشوند تا قدرت سیال به نیروی مکانیکی مورد نیاز(به صورت خطی یا دورانی ) تبدیل شود

 کار سیستمهای نیوماتیک مشابه سیستم های هیدرولیک است فقط در آن به جای سیال تراکم ناپذیر مانند روغن از سیال تراکم پذیر مانند هوا استفاده می کنند . در سیستمهای نیوماتیک برای دست یافتن به یک سیال پرفشار ، هوا را توسط یک کمپرسور فشرده کرده تا به فشار دلخواه برسد سپس آنرا در یک مخزن ذخیره می کنند، البته دمای هوا پس از فشرده شدن بشدت بالا میرود که می تواند به قطعات سیستم آسیب برساند لذا هوای فشرده قبل از هدایت به خطوط انتقال قدرت باید  خنک شود. به دلیل وجود بخار آب در هوای فشرده و پدیده میعان در فرایند خنک سازی باید از یک واحد بهینه سازی برای خشک کردن هوای پر فشار استفاده کرد


پمپ های هیدرولیکی

با توجه به نفوذ روز افزون سیستم های هیدرولیکی در صنایع مختلف وجود پمپ هایی با توان و فشار های مختلف بیش از پیش مورد نیاز است . پمپ به عنوان قلب سیستم هیدرولیک انرژی مکانیکی را که توسط موتورهای الکتریکی، احتراق داخلی و ; تامین می گردد به انرژی هیدرولیکی تبدیل می کند. در واقع پمپ در یک سیکل هیدرولیکی یا نیوماتیکی انرژی سیال را افزایش می دهد تا در مکان مورد نیاز این انرژی افزوده به کار مطلوب تبدیل گردد

فشار اتمسفر در اثر خلا نسبی بوجود آمده به خاطر عملکرد اجزای مکانیکی پمپ ،  سیال را مجبور به حرکت به سمت مجرای ورودی آن نموده تا توسط پمپ به سایر قسمت های مدار هیدرولیک رانده شود

حجم روغن پر فشار تحویل داده شده به مدار هیدرولیکی بستگی به ظرفیت پمپ و در نتیجه به حجم جابه جا شده سیال در هر دور و تعداد دور پمپ دارد. ظرفیت پمپ با واحد گالن در دقیقه یا لیتر بر دقیقه بیان می شود

نکته قابل توجه در در مکش سیال ارتفاع عمودی مجاز پمپ نسبت به سطح آزاد سیال می باشد ، در مورد روغن این ارتفاع نباید بیش از 10 متر باشد زیرا بر اثر بوجود آمدن خلا نسبی اگر ارتفاع بیش از 10 متر باشد روغن جوش آمده و بجای روغن مایع ، بخار روغن وارد پمپ شده و در کار سیکل اختلال بوجود خواهد آورد . اما در مورد ارتفاع خروجی پمپ هیچ محدودیتی وجود ندارد و تنها توان پمپ است که می تواند آن رامعین کند

پمپ به عنوان قلب سیستم هیدرولیک، توان مکانیکی را که بوسیله موتورهای الکتریکی یا احتراق داخلی تامین می گردد به توان هیدرولیکی تبدیل می کند. پمپ فقط مولد جریان سیال بوده و سطح فشار ایجاد شده به میزان بار مقاومی که توسط عملگر سیستم هیدرولیک بر آن غلبه میشود، بستگی دارد

پمپ جابجایی مثبت به ازاء هر دو ر چرخش محور پمپ ،مقدار مشخصی از سیال را به سیستم هیدرولیک ارسال مینماید. پمپ جابجائی مثبت (دبی ثابت و متغییر ) شامل انواع پمپ دنده ای ، پره ای و  پیستونی محوری و شعاعی میباشد

در انتخاب پمپهای با جابجایی ثابت موارد ذیل باید در نظر گرفته شود

قطر دهانه های پمپ
فشار کاری در خروجی پمپ
فشار کاری در ورودی پمپ
سرعت دوران پمپ
حجم جابجایی روغن
دبی موثر
توان موتور محرک پمپ
دمای کاری روغن
درجه ویسکوزیته

نحوه انتخاب پمپهای هیدرولیک

اولین مرحله در انتخاب مدار تغذیه و تعیین پمپ مناسب برای یک کاربرد معین در سیستمهای هیدرولیک، بررسی میزان فشار و جریان مورد نیاز در مدار است. ابتدا منحنی های جریان و فشار در یک سیکل زمانی باید بررسی شود. سپس همزمانی مصرف درالمانهای مختلف تعیین گردد. بدین نحو حداکثر جریان مورد نیاز مشخص میگردد. برای تعیین یک مدار تغذیه مناسب به موارد ذیل باید توجه نمود

1) در سایزینگ پمپ ها در عمل حدود ده درصد به دبی تعیین شده از طریق محاسبات تئوریک اضافه مینمایند

2) در انتخاب شیر اطمینان (فشار شکن)، فشار تنظیمی باید ده درصد بیشتر از فشار کاری سیستم باشد

هر دو مورد (1) و (2) باعث میشود توان بیشتری در سیستم هیدرولیک تزریق شود

با تعیین فشار کاری و دبی مصرفی روغن، توان مورد نیاز برای الکتروموتور گرداننده پمپ در سیستم با استفاده از فرمول زیر محاسبه میشود

P(KW) = [Q(lit/min) X p(bar)]/

در این رابطه P توان ، Q دبی و p فشار میباشد. رابطه فوق بدون در نظر گرفتن راندمانهای مکانیکی و حجمی ارائه شده است

برای مثال توان الکترو موتور در سیستم هیدرولیکی با فشار کاری 120bar و دبی 30lit/min به صورت زیر محاسبه میشود

P= 30X120/600 =6 kW

رنج توانهای استاندارد الکتروموتورها(kW)

با توجه به رنج استاندارد توان الکترو موتورها ، مقدار 75kW مناسب میباشد

دسته بندی پمپ ها

پمپ ها در صنعت هیدرولیک به دو دسته کلی تقسیم می شوند

 1- پمپ ها با جا به جایی غیر مثبت ( پمپ های دینامیکی)

2- پمپ های با جابه جایی مثبت

پمپ ها با جا به جایی غیر مثبت : توانایی مقاومت در فشار های بالا را ندارند و به ندرت در صنعت هیدرولیک مورد استفاده قرار می گیرند و معمولا به عنوان انتقال اولیه سیال از نقطه ای به نقطه دیگر بکار گرفته می شوند. بطور کلی این پمپ ها برای سیستم های فشار پایین و جریان بالا که حداکثر ظرفیت فشاری آنها به 250psi    تا3000si   محدود می گردد مناسب است

پمپ های گریز از مرکز (سانتریفوژ) و محوری نمونه کاربردی پمپ های با جابجایی غیر مثبت می باشد

 پمپ های با جابجایی مثبت : در این پمپ ها به ازای هر دور چرخش محور مقدار معینی از سیال به سمت خروجی فرستاده می شود و توانایی غلبه بر فشار خروجی و اصطکاک را دارد

این پمپ ها مزیت های بسیاری نسبت به پمپ های با جابه جایی غیر مثبت دارند مانند مانند ابعاد کوچکتر ، بازده حجمی بالا ، انعطاف پذیری مناسب و توانایی کار در فشار های بالا ( حتی بیشتر از psi)


پمپ ها با جابه جایی مثبت از نظر ساختمان

1- پمپ های دنده ای

2 – پمپ های پره ای

3- پمپ های پیستونی

پمپ ها با جابه جایی مثبت از نظر میزان جابه جایی

1- پمپ ها با جا به جایی ثابت

2- پمپ های با جابه جایی متغییر

در یک پمپ با جابه جایی ثابت (Fixed Displacement) میزان سیال پمپ شده به ازای هر یک دور چرخش محور ثابت است در صورتیکه در پمپ های با جابه جایی متغیر (Variable  Displacement) مقدار فوق بواسطه تغییر در ارتباط بین اجزاء پمپ قابل کم یا زیاد کردن است. به این پمپ ها ، پمپ ها ی دبی متغیر نیز میگویند

باید بدانیم که پمپ ها ایجاد فشار  نمی کنند بلکه تولید جریان می نمایند. در واقع در یک سیستم هیدرولیک فشار بیانگر میزان مقاومت در مقابل خروجی پمپ است اگر خروجی در فشار یک اتمسفر باشد به هیچ وجه فشار خروجی پمپ بیش از یک اتمسفر نخواهد شد .همچنین اگر خروجی در فشار 100 اتمسفر باشد برای به جریان افتادن سیال فشاری معادل 100 اتمسفر در سیال بوجود می آید

پمپ های دنده ای   Gear Pump


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
چهارشنبه هفدهم 6 1395
(0) نظر
برچسب ها :
X